ZS nr 1: Gratulujemy Karolinie

11 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe XXIII „Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności”.

Reklamy

 

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie reprezentowali: Karolina Maciejewska oraz Beniamin Błocian – uczniowie klas: IV tb i III tb kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Głównym tematem tegorocznej edycji były „Produkty mleczne – technologia i rola w żywieniu”.

Celem olimpiady było m.in.: upowszechnienie wzorców racjonalnego żywienia, konfrontacja możliwości i osiągnięć uczniów z różnych szkół oraz podniesienie poziomu kształcenia zawodowego.

Bogaty program olimpiady obejmował m.in.: spotkanie z dr inż. Agnieszką Malik – pracownikiem naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i przedstawicielką Komisji Okręgowej oraz mgr Urszulą Gralewską – starszym wizytatorem Kuratorium Oświaty w Lublinie, wykład „Czym skorupka za młodu nasiąknie…czyli o wpływie żywienia na zdrowie” dr hab. Pawła Glibowskiego – prof. nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz wykład „Znaczenie technologii gastronomicznej w racjonalnym żywieniu człowieka” prof. dr hab. Józefa Korczaka – zastępcy przewodniczącego Komitetu Głównego „Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności”.

Wśród blisko 100 uczestników z województwa lubelskiego i świętokrzyskiego nasza uczennica Karolina Maciejewska zajęła 12 miejsce! Serdecznie gratulujemy!

 

Magdalena Jędruszczak

fot. ZS nr 1