21 września 2023

ZS nr 1: Gratulujemy wyróżnień i wrażliwości

Aż dwa z wyróżnień w Międzyszkolnym Przeglądzie Reportaż – 2019 „Ścieżkami Zamojszczyzny… czyli w poszukiwaniu zapomnianych miejsc i nietuzinkowych bohaterów Twojego regionu”, trafiły do uczniów Technikum hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1

Reklamy

 

Trzy wyróżnienia w kategorii „Fotoreportaż” przyznano uczniom lubelskich szkół, którzy uczestniczyli w Międzyszkolnym Przeglądzie Reportaż – 2019 „Ścieżkami Zamojszczyzny… czyli w poszukiwaniu zapomnianych miejsc i nietuzinkowych bohaterów Twojego regionu”.

Aż dwa z nich trafiły do uczniów Technikum hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1. Otrzymali je: Sebastian Król (uczeń III ta) za prace ukazujące upływ czasu i Patryk Bielecki (tegoroczny maturzysta, absolwent klasy IV td) za zdjęcia przedstawiające Kryłów, Moroczyn i Stołpie.

Reklamy

Nagrody i dyplomy dla pozostałych uczestników odebrał Sebastian.

Dzisiejszemu finałowi towarzyszyło spotkanie z Krzysztofem Czarnotą – znanym pisarzem i hodowcą koni, który chętnie i z humorem mówił o swoich pasjach.

Reklamy

Członkowie Komisji Konkursowej i przedstawiciele zamojskich mediów dzielili się także refleksjami na temat kilkudziesięciu prac, które wpłynęły na konkurs, podkreślając wrażliwość i talent uczestników.

Organizatorem IX już edycji konkursu byli  nauczyciele: Joanna Bosiak, Joanna Brzezińska-Łyś, Joanna Kawala, Agnieszka Smalej i Andrzej Pogudz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

Współpraca i patronat medialny: Katolickie Radio Zamość, Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego, Zamość Nasze Miasto.

Raz jeszcze gratulujemy Sebastianowi i Patrykowi!

 

Daniel Buchowiecki/Foto: Skafander Gazeta Akademicka