ZS nr 1: II miejsce w konkursie ogólnopolskim!

Żeby docenić wartość szkolnych wycieczek, wyróżnić aktywnych nauczycieli i pokazać, że warto podejmować takie inicjatywy w roku szkolnym 2013/2014 odbyła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli pt. „Wartościowa wycieczka szkolna”. Do udziału w nim zgłosiło się ponad tysiąc szkół z całej Polski. Zgłoszono również Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Reklamy

Dobrze przygotowana wycieczka szkolna motywuje do nauki, pobudza chęć poznania świata, ułatwia przełamanie kompleksów i integruje, pomagając więc budować pozytywne relacje.   Podczas wyjazdu można zachęcić młodzież do samodzielnego zdobywania wiedzy, rozwiązywania postawionych zadań i poszukiwania drogi własnego rozwoju. Zorganizowanie wyjazdu, wiąże się z dodatkową pracą  i ogromną odpowiedzialnością. Nauczyciele, którzy organizują ciekawe wyjazdy dla swoich uczniów zasługują na wyróżnienie.

Żeby docenić wartość szkolnych wycieczek, wyróżnić aktywnych nauczycieli i pokazać, że warto podejmować takie inicjatywy w roku szkolnym 2013/2014 odbyła się druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli pt. „Wartościowa wycieczka szkolna”. Do udziału w nim zgłosiło się ponad tysiąc szkół z całej Polski. Zgłoszono również Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Aby wziąć udział w konkursie należało zarejestrować się na stronie organizatora   i na adres podany w trakcie rejestracji uczestnicy otrzymali formularze online, zawierające pytania na temat wyjazdu dla nauczycieli oraz uczniów, którzy uczestniczyli w zgłoszonej wycieczce.                        

Do konkursu zgłoszona została trzydniowa wycieczka do Andrychowa i Wisły z jednodniowym pobytem w Czechach. Była to wycieczka dydaktyczno – krajoznawcza.

22 listopada 2013 w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszone zostały wyniki, a laureaci otrzymali nagrody i wyróżnienia.

Nasza szkoła w kategorii specjalnej – „Najlepsza wycieczka do Czech” zajęła II miejsce, a w ramach nagrody otrzymała imienny dyplom dla koordynatora oraz nagrody rzeczowe.

 

Lucjan Fabrowski / zs1hrubieszow.pl