ZS nr 1: Kolejna grupa uczniów na praktykach w Grecji

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, reprezentująca branżę gastronomiczną wyjechała na praktyki zagraniczne do Grecji.

Reklamy

 

Tym razem 15-stu uczniów z klasy III Tb kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem – Joanną Janicką, będzie podwyższać kwalifikacje zawodowe, podnosić umiejętności związane z posługiwaniem się językami obcymi, poznawać kulturę, tradycję oraz historię regionu.

Rozpoczęliśmy praktyki w Grecji. Na miejsce – do Leptokarii – dotarliśmy 24 kwietnia, około godziny 16.00. Po zakwaterowaniu w czterogwiazdkowym hotelu Poseidon Palace, usytuowanym na posesji o powierzchni 65 000 m² i obiadokolacji, pomimo zmęczenia po podróży, uczestniczyliśmy w wieczorze greckim, który dostarczył nam wielu miłych wrażeń.

W drugim dniu pobytu młodzież odbyła szkolenie, które dotyczyło praktyk, znalazł się też czas na wypoczynek, opalanie, a nawet kąpiel. W planie mamy również wizytę w tłoczarni oliwy. Od jutra młodzież rozpoczyna praktyki na kuchni i Sali konsumenckiej. Będą tam poznawać różne techniki sporządzania potraw oraz zasady dotyczące obsługi konsumenta w hotelu.

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy!

Uczniowie klasy III Tb i opiekun praktyk: Joanna Janicka