ZS nr 1: Lekcja budownictwa i historii w Lublinie

22 marca uczniowie hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1, kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, udali się do Lublina na Międzynarodowe Targi Budowlane LUBDOM, które odbywały się w Hali Targowej w Parku Ludowym.

Reklamy

 

Targi LUBDOM to najstarsza i największa tego typu impreza w tym regionie Polski. Skierowana jest do przedsiębiorców, handlowców, przedstawicieli firm z branży budowlanej, jak i do osób prywatnych, noszących się z zamiarem budowy, remontu lub kupna domu czy mieszkania.

Młodzież miała możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i wyrobami budowlanymi. Mogła także uzyskać porady i informacje od fachowców z różnych dziedzin.

Po zwiedzeniu targów budowlanych wycieczka przeniosła się do galerii handlowej, gdzie w kinie obejrzała film „Kurier” opowiadający historię działalności Jana Nowaka Jeziorańskiego podczas II wojny światowej.

W ramach wycieczki młodzież szkolna odwiedziła również Państwowe Muzeum na Majdanku, w którym zapoznała się z historią niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

 

Jacek Naja

fot. ZS nr 1