ZS nr 1: Lekcja w muzeum

16 maja 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej sławnym hrubieszowianom.

Reklamy

16 maja 2014 r. uczniowie klasy I Tc uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej sławnym hrubieszowianom. Pani Dorota Grzymała przedstawiła   sylwetki znanych postaci związanych z naszym miastem z racji urodzenia bądź zamieszkania.

Byli to regionaliści, malarze, wynalazcy i konstruktorzy, a także pisarze i poeci m.in. A. Wiatrowski, Gajewski, S. Du Chateau, W. Zin, B. Prus i B. Leśmian.  

Wykład miał miejsce w sali portretowej i był ilustrowany portretami przedstawianych postaci. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się ludzie żyjący współcześnie i bliskie młodemu pokolenie m.in. Henry Orenstein, twórca Optimus Primeʼa.

Uczniowie obejrzeli również wystawę okolicznościową „Skarby z dziecięcego kufra”. Jest to zbiór niezwykle barwnych i różnorodnych zabawek sprzed kilku pokoleń. Wystawa została przygotowana w ramach obchodów Roku Kolberga 2014. Oskar Kolberg stworzył 33 tomy monografii poświęconej sztuce i kulturze ludowej.

Młodzieżą opiekowały się panie: Anna  Juszczuk i  Małgorzata Lachowicz.

 

Małgorzata Lachowicz