ZS nr 1: Muzycznie i profilaktycznie

Oddziaływać na młodych ludzi można w różnorodny sposób. Jednym z nich jest muzyka, która przecież potrafi łagodzić obyczaje, sprawiać przyjemność, a zarazem przekazywać wartości. Muzyka rap to ulubiony przez młodzież gatunek muzyczny, który w ostatnim czasie uległ przemianie i coraz częściej niesie ze sobą pozytywny przekaz.

Reklamy

 

Udowadniał to 17. października br. w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie zaproszony tu raper Bęsiu (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank), którzy tworzą duet RYMcerze. 

Muzycy mają ściśle określony cel – realizując swój program profilaktyczny, wyrażany przez muzykę, mówią młodym ludziom o wartościach uniwersalnych, chrześcijańskich oraz wskazują drogę do lepszego życia, wolnego od wszelkich używek. RYMcerze wykonują muzykę odbiegającą od kanonu gatunku, unikają wulgaryzmów i mówią o Bogu. Są autentyczni i otwarci, czym ujmują słuchaczy. Nie inaczej było i w naszej szkole. Młodzież chętnie wysłuchała życiowej historii rapera, a następnie muzyki w wykonaniu grupy.

Reklamy

Atrakcją była możliwość występu na żywo z muzykami. Freestyle wzbudził wiele emocji wśród widzów. Uczniowie, którzy mieli odwagę wystąpić z Bęsiem, otrzymali od niego płyty.

Był też czas na wspólne zdjęcia z artystami. Serdecznie dziękujemy im za koncert, a za pomoc w jego realizacji – Hrubieszowskiemu Domowi Kultury i „Dziupli Artystycznej”.

 

db