ZS nr 1 na Lubelskim Festiwalu Nauki

PWSZ w Zamościu jest po raz trzeci była jednym ze współorganizatorów XV Lubelskiego Festiwalu Nauki, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Człowiek inspiracją nauki”.

Reklamy

 

Pracownicy naukowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu z myślą o uczniach przygotowali wiele ciekawych projektów. Z zaproszenia skorzystała młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie – uczniowie klasy III ta (technik mechanik) i IV tb ( technik żywienia i usług gastronomicznych).

Młodych kierowców najbardziej zainteresowała prezentacja i wykład dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego i modelowania komputerowego wypadków drogowych, który przedstawił dr hab. inż. Rafał Longwic.

Reklamy

O współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa młodzieży opowiedział ppłk mgr inż. Andrzej Podhorecki – tutaj młodzież mogła też, dzięki specjalnemu programowi, sprawdzić celność swoich strzałów.

Na temat technicznych zabezpieczeń granicy wschodniej i nowych technologii odpraw granicznych – mówił dr Ryszard Suduł, warto dodać, że wykładowca jest absolwentem naszej szkoły.

O tym, co robi się z tworzyw sztucznych dowiedzieli się uczniowie dzięki warsztatom, które prowadził dr hab. inż. Tomasz Garbacz. Młodzież mogła w praktyce poznać zasady działania m.in.: wytłaczarki i zgrzewarki.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach przygotowanych przez pracowników dydaktycznych uczelni, a Pani Milenie Galant-Niezgodzie za współpracę.

Opiekunami podczas wyjazdu, który zorganizowany został 17 września 2018r. byli: Joanna Kornicka, Joana Janicka i Daniel Buchowiecki.

źródło i fot.: zsnr1 / Mateusz Sawczuk