ZS nr 1: Na Międzynarodowej Wystawie Robotów

Za nami fantastyczna wycieczka do Lublina na Międzynarodową Wystawę Robotów…

Reklamy

 

Interakcja z 70 robotami z całego świata, podziwianie prawdziwego teatru robotów, nauka sterowania dronem, zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości, by siłą umysłu zmusić przedmioty do latania, a roboty do mówienia,czyli zabawa i nauka zarazem.

Uczniowie technikum informatycznego i mechanicznego oraz uczniowie z klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie przenieśli się w wirtualną rzeczywistość, jeździli na na rollercoasterze, badali dno oceanu, a nawet podnosili helikopter siłą myśli. Walczyli także na miecze rycerzy Jedi, poznali też legendarnego robota Peppera, który występował w wielu filmach.

Uczniowie zarządzali robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Stali się przyjaciółmi całej armii humanoidalnych robotów najnowszej generacji, które rozmiarem dorównują człowiekowi. Zobaczyli taniec błyskawic „Tesla-pokaz” i unikalny pokaz hologramów oraz taniec robotów w Teatrze Robotów. Wzięli udział w sterowaniu dronem arena.

Uczniowie doświadczyli niezwykłych rzeczy, których do tej pory nie widzieli, stając się częścią niezwykłego świata współczesnej techniki.

Poznając najnowsze technologie, rozwinęli w sobie wiedzę interaktywnego wynalazcy. Wystawa zapewne przyczyni się do rozwoju tych młodych ludzi, pobudzi ich zainteresowania robotyką, a może nawet wpłynie na wybór studiów

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Lublina. Młodzież, spacerując po Krakowskim Przedmieściu, wśród iluminacji świątecznych, poznawała zabytki miasta: zabytkowe kamienice Starego Miasta, Bramę Krakowską i Zamek Lubelski.

Beata Tomaszczuk

fot. ZS nr 1