ZS nr 1: Pozdrowienia z Grecji! [ZDJĘCIA]

Kolejne wyzwanie – to gra miejska, próba komunikacji w języku greckim i angielskim z mieszkańcami Leptokarii. Otwarci i przyjaźni Grecy bardzo nas wspierają. Chętnie pozowali do zdjęć nawet stróże prawa – informują uczestnicy wyjazdu do Grecji z hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1.

Reklamy

Nauczyli nas tradycyjnego tańca Greka Zorby i ku naszemu zdumieniu, pięknie powtarzali najłatwiejsze polskie nazwisko – „Brzęczyszczykiewicz”! My z kolei, ku ich uciesze, powtarzaliśmy greckie „łamańce językowe”.

Dużo radości dał nam kontakt z najmłodszymi mieszkańcami Leptokarii. Dzieci zauroczyły nas swoją otwartością, szczerym uśmiechem i chęcią do wspólnej zabawy. To przedpołudnie i bezpośredni kontakt z mieszkańcami Riwiery Olimpijskiej to dawka dobrej energii. Długo będziemy pamiętać uśmiechnięte twarze życzliwych Greków.

Naszą wiedzę o Unii Europejskiej mogliśmy sprawdzić podczas popołudniowych zajęć w centrum OES w Platamonas. Pracowaliśmy w grupach, przygotowując prezentację multimedialną dotyczącą zagadnień takich jak: historia i cele Wspólnoty, najważniejsze instytucje Unii Europejskiej, wiedza o krajach członkowskich i ich kulturze.

Możemy zapewnić, że różnorodność, tolerancja, otwartość, akceptacja i empatia to wartości istotne dla każdego Europejczyka.

Wyjazd grupy możliwy jest dzięki udziałowi w projekcie „Europa jest nam bliska, mobilność polsko – grecka” nr 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041996 współfinansowanym z Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

­

­

Info i foto: Uczestnicy wyjazdu


Zobacz też:

Hrubieszów: Kolejna grupa z ZS nr 1 pojechała do Grecji [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Kolejna grupa z ZS nr 1 pojechała do Grecji [ZDJĘCIA]