ZS nr 1 promuje zdrowy styl życia

W listopadzie bieżącego roku uczniowie i nauczyciele hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w akcji promującej zdrowy styl życia.

Reklamy

 

Jej celem było propagowanie wśród młodzieży aktywnych form spędzania wolnego czasu, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz uświadomienie korzyści płynących z prawidłowego i racjonalnego odżywiania.

Akcja promocyjna przyjęła różne formy. Jedną z nich była XXVI edycja „Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia” organizowana przez Polski Czerwony Krzyż (15.11.2017), w której udział wzięli uczniowie z klas Technikum.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pogadanki na temat racjonalnego odżywiania oraz ulotki propagujące zdrowy, aktywny styl życia. Młodzież z klas I Tb i I Td zorganizowała wystawę przygotowanych przez siebie plakatów o tematyce prozdrowotnej. Maturzyści z klasy IV Td, zwracali uwagę na to, że lektury szkolne modą być „smaczne” i zawierać ciekawe przepisy kulinarne.

Radio szkolne wyemitowało audycję tematyczną „Żyj kolorowo i jedz zdrowo jesienią” przygotowaną przez uczniów z klas: I Tb i II Td. Organizatorzy akcji nie zapomnieli także o aktywności fizycznej.

Uśmiech na wielu twarzach wywołał energetyzujący pokaz „ZUMBY” zaprezentowany przez uczennice klas: ITb i I Tc. Młodzież naszej szkoły chętnie uczestniczyła w zaproponowanych przez organizatorów działaniach i udowodniła, że wie, co znaczy żyć zdrowo i „kolorowo”.

Akcję przygotowali: Izabela Szajwaj, Joanna Janicka, Katarzyna Skawińska i Czesław Mazek.

 

Organizatorzy

fot. ZS nr 1