21 września 2023

ZS nr 1: Romantyczne podróże

Kto jest autorem słów: „Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu”? Jakie miejsca w Europie odwiedził Kordian? Czym jest synkretyzm rodzajowy? To tylko niektóre z pytań, jakie pojawiły się podczas IV edycji Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Romantyczne podróże”, który 16 marca br. zorganizowali nauczyciele języka polskiego i nauczyciele bibliotekarze w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Reklamy

 

O wynikach konkursu zadecydowało merytoryczne przygotowanie grupy, współpraca i kreatywność. Jedna z kategorii konkursowych polegała na prezentacji za pomocą ruchu i mimiki pojęć i cytatów pochodzących z romantyzmu.

Młodzieży podobała się również kategoria, w której przedstawiali wybraną postać związaną z epoką. Uczniowie przygotowali zabawne scenki, wzbogacając występy rekwizytami. Największy aplauz wzbudziła, stylizowana na współczesną, polemika Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza.

Reklamy

 

 W konkursie wzięli udział reprezentanci 5 klas. Po trzech konkurencjach wyłoniono laureatów:

I miejsce – przedstawiciele klasy II tc:
– Elwira Grądkowska
– Joanna Małyska
– Wiktoria Mikulska

Reklamy

II miejsce – przedstawiciele klasy III td:
– Arkadiusz Frąk
– Bartłomiej Charłajczuk
– Kacper Berliński

III miejsce – reprezentanci klasy II tb:
– Emilia Kozak
– Aleksandra Skwarek
– Jakub Fedaczyński

 

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, za przekazanie których serdecznie dziękujemy Marcinowi Bondyrze – Kierownikowi hrubieszowskiego marketu Carrefour.

 

www.zs1hrubieszow.pl