ZS nr 1: Spotkanie młodzieży z panią leśnik

26 lutego 2020 r. uczniów Zespołu Szkół nr 1 odwiedził leśnik pani Patrycja Jakubowska, aby opowiedzieć o swojej pracy.

Reklamy

 

Pani Patrycja mówiła m.in.: o zmianach, jakie zachodzą w polskich lasach, o chorobach, szkodnikach i nierównej walce z nimi oraz gatunkach ptaków – chociażby żołnie, zimorodku czy orliku krzykliwym, które można spotkać w pobliżu Hrubieszowa.

Zwróciła uwagę na problem śmieci, które wywożone są właśnie do lasu.

Chętnie odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące zarówno zawodu leśnika, jak i leśnego ekosystemu, dzieląc się swoją pasją i wiedzą. Dziękujemy za miłe spotkanie.

„Nadleśnictwo Strzelce gospodaruje na ponad 14 tys. ha powierzchni, z czego powierzchnia leśna stanowi niemal 13,5 tys. ha. Niemal cały obszar Nadleśnictwa Strzelce, podzielony jest na dwa obręby leśne: Hrubieszów oraz Strzelce, charakteryzuje się mało urozmaiconą rzeźbą terenu powstałą w okresie plejstocenu na obszarze zalegającego tu rozlewiska. Zgodnie z podziałem fizycznogeograficznym (Kondracki 1998) 9,4 tys. ha położone jest na terenie Obniżenia Dubienki. Północno – zachodnie tereny nadleśnictwa położone są w zasięgu Działów Grabowieckich (3 tys. ha). Ten obszar natomiast charakteryzuje się występowaniem głębokich jarów oraz dolin” – czytamy na stronie http://www.strzelce.lublin.lasy.gov.pl/lasy-nadlesnictwa

 

Info i fot.: Daniel Buchowiecki