ZS nr 1: Stop cyberprzemocy!

6 października uczennice z klas I Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, w ramach „Szkolnego Tygodnia Profilaktyki”, spotkały się z Panią Joanną Raczyńską – nauczycielem bibliotekarzem z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu – Filia w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Zajęcia dotyczyły coraz powszechniejszego zjawiska, jakim jest cyberprzemoc. Statystyki, które przedstawiła prowadząca, dotyczyły ilości osób zalogowanych w sieci i publikujących na różnych portalach społecznościowych zdjęć i filmików, co czasem w pewien sposób prowokuje do internetowego hejtu i agresji. Nikt jednak nie ma prawa nas nękać czy obrażać – nawet wirtualnie.

Prowadząca opowiedziała, jak radzić sobie z cyberprzemocą, do kogo się zgłosić, gdy zostaniemy jej ofiarami lub świadkami. Zawsze warto szybko zareagować. Wystarczy napisać do osoby, która udostępnia lub komentuje, ażeby usunęła post lub komentarz godzący w czyjeś dobre imię. Można zapytać, jak ona by się czuła, gdyby była wyśmiewana czy „atakowana”. Zawsze możemy liczyć na pomoc wychowawcy lub policji, która to podejmie odpowiednie kroki.

 

Milena Garncarz/ Foto: Sandra Próchniak (ZS nr 1)