ZS nr 1 – szkoła dla każdego

Poznanie bazy dydaktycznej szkoły ( od sal językowych, pracowni gastronomicznych i samochodowych), słodkie wypieki, występy kabaretowe oraz konkurs z nagrodami rzeczowymi – wszystko to w ramach Dnia Otwartego w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, który odbył się 25 maja 2012 roku.

Reklamy

Uczniowie III klas gimnazjum mogli bliżej przyjrzeć się naszej szkole i zajęciom praktycznym. Zainteresowanie szkołą wzrasta z roku na rok. To zapewne dlatego, że szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy rozbudowując ofertę kierunków kształcenia tj.: sprzedawca, cukiernik, kelner i wiele innych) i sukcesywnie doposaża pracownie. Wzrasta też świadomość rodziców, którzy coraz częściej doceniają fakt, że nasza szkoła oprócz wykształcenia (po technikum uczeń zdaje taki sam egzamin, jak jego rówieśnik po liceum) pozwala zdobyć kwalifikacje zawodowe.

Gimnazjaliści zobaczyli jak wyglądają sale lekcyjne, sale do ćwiczeń, pracownie zawodowe, centrum multimedialne, boisko szkolne (tutaj mogli również sprawdzić swoją sprawność fizyczną), poznali też siedzibę radia szkolnego. W pracowni gastronomicznej czekał na nich słodki poczęstunek, który przygotowali na zajęciach praktycznych uczniowie pod opieką swoich nauczycieli.

Reklamy

Na koniec została zaprezentowana humorystyczna część artystyczna oraz przeprowadzono konkurs z nagrodami – wśród których znalazł się samochód. Nagrodami pocieszenia były: zestaw młodego mechanika oraz kucharza.

Dziękujemy wszystkim uczniom gimnazjów i ich opiekunom za to, że skorzystali z możliwości poznania szkoły i wraz z nami wzięli udział w planowaniu drogi zawodowej.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie Gimnazjom z Moniatycz, Werbkowic, Mircza, Hulcza i Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie.

Wszystkim życzymy powodzenia w dalszej nauce i wyboru szkoły zgodnej z oczekiwaniami. Dzień Otwarty zorganizowano przy udziale uczniów, Zespołu ds. promocji Szkoły i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1.

 

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, ul. Zamojska 18 A.

Telefon: 84 / 696-33-38

Strona internetowa: www.zs1hrubieszow.pl

 

Sebastian Wlizło / Daniel Buchowiecki