ZS nr 1: Wielki finał gorących serc

2 stycznia 2020 roku odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1, jak każdego roku, przyłączyli się do akcji.

Reklamy

 

Na terenie szkoły w piątek 10 stycznia przeprowadzono zbiórkę pieniędzy do puszek i rozdano serduszka, natomiast w niedzielę zbierano pieniądze na ulicach Hrubieszowa. Grupa SIM PCK Hrubieszów wspierała akcję WOŚP „Wiatr w żagle”, w związku z tym przeprowadziła pokazy RKO oraz pozycji bocznej.

Z naszej szkoły kwestowały: Oliwia Kostrubiec IV tb, Natalia Frąckiewicz IV tc, Miranda Brzozowska IV tc i Wiktoria Rozwadowska III tb

Reklamy

Dziewczęta łącznie zebrały kwotę 3 178 88 zł, która została przekazana na szczytny cel – na dziecięcą medycynę zabiegową na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Wolontariuszki WOŚP twierdzą, że kwestując, same wiele zyskały. Doświadczyły bowiem bezinteresownej życzliwości, wielu dobrych słów, uśmiechów od wszystkich tych, którzy poprzez wrzucenie do puszki choćby symbolicznej złotówki (a bywało, że i stu złotych) zdecydowali się wesprzeć najmłodszych.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się również pozyskać fundusze na podobny, szczytny cel.

 

Samorząd UczniowskI

fot. ZS nr 1

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – ZS nr 1: Natalia Usowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów

WIADOMOŚCI – Uczniowie ZS nr 1 w XXIV Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności