ZS nr 1: Za nami kolejne praktyki w Grecji [ZDJĘCIA]

Nauka zawodu, poznawanie nowej kultury, piękne krajobrazy, wycieczki, integracja, miłe wspomnienia…

Reklamy

21 maja uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wrócili z Grecji, gdzie przez dwa tygodnie realizowali praktyki zawodowe w ramach programu ERASMUS +.

Z wyjazdu do Grecji pozostało im wiele wspomnień, którymi chętnie się dzielą. Grupa 16 uczniów wraz z opiekunami została zakwaterowana w hotelu San Panteleimon u podnóży Olimpu nad Morzem Egejskim. Młodzież podkreśla, że program praktyk zawodowych był bardzo intensywny. Najbardziej zapamiętali zajęcia, podczas których, pod czujnym okiem greckich szefów kuchni przygotowywali dania mięsne i warzywne w różnych zestawieniach. Ponadto, miło wspominają także pracę w barze hotelowym, gdzie uczyli się parzenia różnych rodzajów kaw i herbat oraz sporządzania przepysznych koktajli.

Oprócz wielu zajęć doskonalących umiejętności związane z ich zawodem, uczniowie znajdowali też czas na odpoczynek, kąpiel w morzu, grę w piłkę plażową, a także wyjście z wychowawcami na lody. Na pewno będą pamiętać, że odwiedzili Wyspę Skiathos, Meteory i Stary Panteleimon.
Z pobytu w Grecji pozostaną z nami niezapomniane wspomnienia – podkreślają uczniowie.

Nauka połączona z odpoczynkiem w tak pięknym miejscu to chyba idealne rozwiązanie, którego – zwłaszcza z powodu zmiennej aury w Polsce – zazdrościmy naszej grupie.

Wyjazd grupy, która realizowała praktyki zawodowe w Grecji, możliwy był dzięki udziałowi w projekcie współfinansowanym z Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

­

Info i foto: Uczestnicy wyjazdu


Zobacz też:

ZS nr 1: Oliwia i Marta stypendystkami Prezesa Rady Ministrów (ZDJĘCIA)

ZS nr 1: Oliwia i Marta stypendystkami Prezesa Rady Ministrów (ZDJĘCIA)