Zwiedzić tanio Europę – to możliwe!

Jeśli chcesz zwiedzić tanio Europę, nie musisz czekać na wygraną w lotto. Tanie loty są okazją, z jakiej korzystają tysiące osób, aby niewielkim kosztem przemieszczać się między mniej i bardziej znanymi miastami naszego kontynentu. Co więcej – istnieją wyspecjalizowane portale, które sprzedają nie tylko same bilety lotnicze, ale również można kupić od razu miejsca hotelowe w atrakcyjnych cenach.

Reklamy

 

Dokąd dolecisz tanimi liniami?

Praktycznie każde tanie linie lotnicze kursują po wszystkich miastach Europy, które mają lotniska – dotyczy to także Polski. W naszym kraju można latać tanimi liniami nie tylko z takich dużych miast jak Gdańsk, Poznań czy Warszawa, ale również i Katowice czy Rzeszów. To, że samolot startuje z małego miasta, nie oznacza, że również w małym ląduje – tanie loty odbywają się np. na trasie Rzeszów – Dublin. Niemal wszyscy tani przewoźnicy mają w swoich planach lotu rejsy do Londynu i Liverpoolu, co jest spowodowane wzmożoną aktywnością emigracyjną Polaków do Wielkiej Brytanii. Na mapie lotniczej tanich linii znajduje się także Hiszpania, Portugalia, Grecja, Włochy, kraje Beneluksu oraz Francja i Niemcy.


Z kim najlepiej lecieć?

Na to pytanie nie można udzielić prostej odpowiedzi, ponieważ wybór przewoźnika uzależniony jest przede wszystkim od tego, dokąd się wybieramy. Dopiero znając miejsce docelowe można sprawdzić, który przewoźnik kursuje na trasie od naszego lotniska do miejsca docelowego. Oprócz ceny można popatrzeć także na to, jakie udogodnienia otrzymujemy w cenie biletu. Darmowy posiłek, odprawa online czy też możliwość zabrania większego bagażu – to oferty, jakimi poszczególne firmy chcą nas do siebie zachęcić. 


A może od razu nocleg?

Jeśli planujesz kilkudniowy pobyt, wówczas warto skorzystać z propozycji witryn oferujących specjalne pakiety. Składają się na nie: tanie bilety na lot tam i z powrotem oraz nocleg w dobrym hotelu (najczęściej na 2-3 dni). Tego typu rozwiązanie sprawia, że odpada martwienie się o zakwaterowanie w mieście docelowym. Dzięki temu podróżnik ma dobrą bazę wypadową do zwiedzania czy innej aktywności. Należy jednak pamiętać o tym, że na miejscu ponosi się już samodzielnie wiele kosztów – jak wyżywienie, transport czy oczywiście bilety wstępu. 
Plus tej sytuacji jest natomiast taki, że turysta podróżujący w ten sposób ma całkowitą swobodę działania – sam wybiera, co zwiedzi i kiedy, a w każdym miejscu może spędzić tyle czasu, ile sam uzna za stosowne – nie gonią go żadne terminy. Taką wolną rękę ceni sobie każdy prawdziwy podróżnik, a dzięki tanim liniom lotniczym może zwiedzać tak, jak lubi.


fot. mat. sponsora