Zwycięstwo Jagody Dąbek

Ulhówek

Reklamy

Jagoda Dąbek z klasy III D Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Sztuki Recytatorskiej w Ulhówku, który odbył się 14 kwietnia 2010 roku.

W przesłuchaniach brało udział 27 uczniów z gimnazjów powiatu hrubieszowskiego i gimnazjów należących do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

To nie jest pierwsze zwycięstwo Jagody, która na co dzień pracuje z p. Marią Marut. W ubiegłym roku pisaliśmy m.in. o wyróżnieniu w 12 Jesiennym Konkursie Recytatorskim „Moje miejsce na ziemi”. Tym razem zwycięstwo przyniosła recytacja utworów Karola Wojtyły: wiersza „Dziewczyna zwiedziona w miłości” i fragmentów dramatu „Przed sklepem jubilera”. Pomocą w przygotowaniu służyła p. Dorota Bożek.

Gdy zadaliśmy Jagodzie pytanie o to, czym jest dla niej recytacja, napisała: – „Recytacja, podobnie jak teatr, w moim życiu pojawiła się dość wcześnie. Można powiedzieć, że było to pewnego rodzaju „widzimisię” moich rodziców. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że jest to jedna z wielu rzeczy, za którą nigdy im nie podziękuję tak, jakbym chciała. Wierzę, że sztuka, tak samo jak praktyka artystyczna, ma swój cel. Właściwie samo deklamowanie wierszy i gra nie są sztuką, sztuką jest proces poznawania i odkrywania samego siebie. A ja właściwie odkrywam, gram czy recytuję to, co już zostało stworzone. Bez różnicy, czy będzie to teatr, recytacja, fotografika czy malarstwo, zapełnia to pewną pustkę w mojej egzystencji. Tak samo, jak marzenia…”

Gorąco życzymy kolejnych sukcesów już w nowej szkole!

***

Info i foto:
Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie