Żyj smacznie i zdrowo – projekt uczniów SOSW

Uczniowie klas gimnazjalnych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hrubieszowie realizowali w bieżącym roku szkolnym projekt edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo”.

Reklamy

Uczniowie klas gimnazjalnych I, II i III (U) realizowali w bieżącym roku szkolnym projekt  edukacyjny ,,Żyj smacznie i zdrowo” pod opieką nauczycieli Marty Kuczyńskiej, Magdaleny Mielniczuk, Mileny Szczuckiej oraz Joanny Cedro. Projekt połączony był z akcją programu edukacyjnego marki Winiary.

Głównymi celami projektu było:

– zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie komponowania posiłków przy wykorzystaniu odpowiednich ilościowo i jakościowo składników,

– uświadomienie uczniom potrzeby spożywania przekąsek i korzyści z tego wynikających,

– zapoznanie uczniów z konsekwencjami podjadania,

– zdobycie wiedzy na temat problemu marnowania żywności oraz związku pomiędzy marnowaniem żywności a ochroną środowiska naturalnego,

– nabycie umiejętności planowania posiłku i robienia listy zakupów,

– wykształcenie postawy prospołecznej i zainteresowanie się ideą dzielenia się jedzeniem z osobami w potrzebie.

Korzystając z licznych materiałów dydaktycznych takich jak plakaty edukacyjne, karty pracy i książeczki z przepisami na zdrowe potrawy uczniowie poznali zasady racjonalnego żywienia i samodzielnie przygotowywali posiłki.

Uczestnicy projektu zapoznali się z piramidą żywieniową, której przestrzeganie jest kluczem do zapewnienia sobie dobrego samopoczucia atrakcyjnego wyglądu, prawidłowego rozwoju fizycznego i emocjonalnego.

Dodatkowo uczniowie biorący udział w projekcie przygotowali wystawę, w której zaprezentowali  wiedzę zdobywaną podczas spotkań a także wykonali rysunki i plakaty promujące zdrową żywność.

 

Info i fot. PZPSW