Żywność z grupy superfoods – czym się charakteryzuje?

Coraz częściej słyszy się o tajemniczej żywności, która rewolucjonizuje domowe kuchnie i stosowane diety. Superfoods, czyli temat dzisiejszej publikacji, zachwyca bogactwem składników odżywczych, składników mineralnych, błonnika pokarmowego oraz świeżych owoców. Przeczytaj i dołącz do elitarnego grona superfoods fans!

Reklamy

Superfood – z czym to się je?

Pojęcie oznacza żywność naturalnego pochodzenia, która jest bogata w składniki odżywcze i składniki mineralne przynosi wiele pozytywnych właściwości dla ludzkiego organizmu. Podstawą tej formy jadłospisu jest unikalne przetworzonych produktów, które nie zawierają pełnowartościowych składników, a pełne są syntetycznych i chemicznych substytutów.

Główną misją super żywności jest dostarczenie witamin, minerałów oraz elementów spożywczych, poprzez wykorzystanie całkowicie naturalnych elementów. Taka formuła zapewnia dużą wchłanialność, elastyczność stosowania i wyjątkowy smak!

Lista superfoods- inspirujące przykłady

Warto podkreślić, że nie ma jednoznacznej definicji opisywanego zjawiska. Niezależnie od tego, istnieje grupa artykułów, która bezsprzecznie spełnia warunki tej wyjątkowej kategorii komponentów spożywczych. Przedstawione propozycje odnoszą się do krajowych rozwiązań, ale także zagranicznych odmian.

Miód

Pierwszą sugestią jest produkt znany wszystkim! Miód posiada bogate doświadczenie w zakresie zdrowotnym oraz kulinarnym. Ten niezwykły wyrób dostarcza niezbędnych aminokwasów, białka, witamin B, E, C, probiotyków, enzymów, a także antyoksydantów.

Miód podnosi odporność i działa antywirusowe oraz przeciwgrzybicznie. Mnogość korzyści sprawia, że twór powinien być integralną częścią diety, ale pamiętajmy, że połączenie z wysoką temperaturą eliminuje większość pożądanych właściwości!

Siemię lniane

Uniwersalne parametry składnika znane są już od wielu lat, ale produkt przechodzi obecnie nawrót swej ogromnej popularności. Siemię lniane gromadzi znaczne ilości błonnika, który rozszerza się w układzie pokarmowym, co wpływa na uczucie sytości. Świadomość tego faktu wykorzystywana jest do celów odchudzających, ponieważ siemię dodane do posiłku niweluje doznanie głodu, a w efekcie zmniejsza ilość spożywanych kalorii.

To jednak nie koniec zalet. Świeżo zmielone ziarna dostarczają związków roślinnych oraz niezbędnych tłuszczów omega-3.

Korzeń maca

Przykład superfoods o bardzo elastycznym wykorzystaniu. Maca charakteryzuje się silnymi aspektami stymulującymi, które ożywiają i nadają energii do działania. Co więcej, produkt polecany jest do osiągnięcia pożądania seksualnego oraz zwiększenia płodności płci męskiej. Warto wspomnieć o korzyściach sportowych, ponieważ korzeń podnosi wytrzymałość oraz uzupełnia utracone mikroelementy.

­

(tekst i fot. mat. partnera)