W halach Dwójki i Kościuszki rozegrano charytatywny turniej piłki nożnej, z którego dochód przeznaczony został na leczenie 33 letniej Iwony Balsam z Werbkowic.
29 stycznia 2023 roku rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa. W związku z tym, że zgłosiły się 24 drużyny mecze były rozgrywane w dwóch halach sportowych, S.P. nr 2 i Z.S. nr 3 w Hrubieszowie.
Udało się zebrać 8670 zł dla 33 letniej Iwony Balsam z Werbkowic, która walczy z nowotworem i potrzebuje około dwóch milionów na terapię w Barcelonie.
Oto najlepsi w niedzielnym turnieju:
1. RENESANS ZAMOŚĆ
2. JW.5322 CHEŁM
3. INTER BAUM ZAMOŚĆ
4. TYSZOWIECKIE HALOGRAJKI TYSZOWCE
Najlepszym piłkarzem turnieju został Piotr Malec z Renesansu Zamość, najlepszym bramkarzem został Konrad Omelko z J.W.5322 Chełm.
W turnieju charytatywnym zagrały następujące drużyny :
GALACTICOS HRUBIESZÓW
RAIDERS - HRUBIESZÓW
TRENERZY HURAGANU
S.G. HORODŁO
GIGANCI WERBKOWICE
LSM LUBLIN
LSM LUBLIN II
OLDBOY BIAŁOPOLE
CELNICY.PL HRUBIESZÓW
DRUŻYNA PIERŚCIENIA HRUBIESZÓW
UNIA HRUBIESZÓW TRAMPKARZE
DRUŻYNA AA WERBKOWICE
OSP WERBKOWICE
WULKAN TEPTIUKÓW
ARTUR PRZYSZYKUJ KADZIDŁO HRUBIESZÓW
SMAKOŁYSZE WERBKOWICE
OSK XXL BIAŁOPOLE
UNIA HRUBIESZÓW JUNIORZY
OLIMP MIRCZE
ORION JACNIA
Rozegrano 64 mecze, które całkiem charytatywnie sędziowali - Izabela Malinowska OKS Chełm, Wojciech Szewczuk OKS Zamość i Łukasz Chabros OKS Zamość.
To był piękny turniej, wszyscy grali do jednej bramki, bo najważniejszy był cel, pomoc finansowa dla Iwony na leczenie, bo czas goni, a rak dziecięcy neuroblastoma robi spustoszenie w organizmie Iwony, są przerzuty na węzły chłonne, zainfekowany jest cały brzuch, muszą być od nowa robione badania w Barcelonie, żeby sprawdzić gdzie umiejscowił się ten potwór...
Drużyny przyjechały z bliska i z daleka, w turnieju zagrało około 200 zawodników, dwie drużyny z Lublina przywiozły nawet swoich kibiców z bębnami i głośnikami, drużyna z Werbkowic przywiozła starą strażacką syrenę, którą wcześniej wylicytowali za tysiąc złotych dla Iwony. Było głośno i wesoło, kibice stworzyli cudowną atmosferę dla piłkarzy, którzy zacięcie walczyli na parkiecie w swoich "złotych korkach".
Iwonka w dowód wdzięczności zawiesiła na szyjach piłkarzy złote medale, za złote serca, za to, że im się chciało przyjechać, zagrać i pobudzić w niej nadzieję, że się uda.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami od Burmistrza Hrubieszowa Marty Majewskiej.
W imieniu Iwonki bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dobrym ludziom, którzy pojawili się po to, żeby ratować jej młode życie.
Ogromne podziękowania płyną do Dyrekcji Z.S. nr 3 i S.P. nr 2 w Hrubieszowie, pana Dariusza Szadowskiego i pana Marcina Mroza za nieodpłatne udostępnienie hal sportowych, do rozegrania turnieju charytatywnego dla Iwony.
Jak widać na załączonym dowodzie wpłaty, na konto dla Iwony, Bank Spółdzielczy w Werbkowicach, nie pobrał opłaty za przelew, dziękujemy!
Cały czas trwa zbiórka dla Iwony pod adresem:
https://www.siepomaga.pl/iwona-balsam
Danuta Muzyczka
info: Danuta Muzyczka, fot. Darek Duda - nadesłane
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz