Wczoraj, uroczyście zakończono pierwszy turnus obozu młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP, zorganizowany dla jednostek z terenu gminy wiejskiej Hrubieszów.
18 lipca, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, uroczyście zakończono pierwszy turnus obozu młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP zorganizowany przez OSP Brodzica dla jednostek OSP z terenu gminy wiejskiej Hrubieszów.
Uczestniczyło w nim 45 młodych druhen i druhów.
W trakcie obozu kadra pod nadzorem st. kpt. w stanie spoczynku Piotra Sendeckiego, byłego funkcjonariusza KP PSP Hrubieszów, a obecnie Prezesa OSP Brodzica, przekazywała młodym strażakom wiedzę pożarniczą.
Zorganizowano musztrę, zbiórki, apele, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia sportowe oraz wiele innych atrakcji, związanych z propagowaniem ochrony przeciwpożarowej oraz wartości patriotycznych.
Zobacz też: Hrubieszów: Europa na ludowo
Zwieńczeniem kończącego się obozu, była zbiórka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie uczestników turnusu.
Uczestniczyli w nim - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz, Prezes Gminny ZOSP RP Hrubieszów Tomasz Zając, opiekunowie obozu oraz rodzice dzieci.
Przeczytaj także: Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto
Wypoczynek młodych strażaków odbył się dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie / st. kpt. Marcin Lebiedowicz
https://lubiehrubie.pl/wiadomosci/filmy-z-cwiczen-hrubieszowskich-spadochroniarzy-nad-jeziorem-bialym-wideo/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz