Ponad 0,5 mld złotych przelał w środę ZUS na konta rodziców i opiekunów w ramach świadczenia 800 plus. Dotyczy to osób, które otrzymują świadczenie wychowawcze 2 dnia każdego miesiąca.
Nowy okres rozliczeniowy w programie 800 plus rozpocznie się 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja 2025 r. Rodzice, którzy chcą otrzymywać świadczenie powinni złożyć wniosek.
"ZUS rozpoczął wypłatę 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Pierwszy przelew ZUS na kwotę ponad pół miliarda złotych dotyczy osób, które będę otrzymywać pieniądze 2 dnia każdego miesiąca. W poniedziałek ZUS przeleje kolejne środki na konta rodziców i opiekunów. W pierwszych dniach czerwca, w ramach 800 plus, trafi do nich ponad 1 mld złotych" - poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.
Czytaj: Hrubieszów: Pracownia hotelarska
Wnioski o świadczenie można składać za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, bankowość elektroniczną, PUE ZUS, a także przez portal Emp@tia, "Jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłaty będzie można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca. Dlatego warto pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia. Jeśli rodzice czy opiekunowie spóźnią się i wniosek na nowy okres złożą po 30 czerwca, to nie otrzymają już wyrównania" - podkreśla rzecznik.
"Prawo do świadczenia będzie już tylko przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku, z wyjątkiem rodziców nowo narodzonych dzieci, którzy na złożenie dokumentów mają trzy miesiące od narodzenia dziecka" - dodaje.
Zobacz: Przeprawa wodna hrubieszowskich zwiadowców
Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Kwota ta zmieniła się automatycznie, co oznacza, że nie trzeba było składać dodatkowego wniosku.
Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.
Zobacz też:
Wizyta szefów LZPN na stadionie w Nieledwi. Czy będzie reaktywacja GLKS Płomień Spartan Nieledew?
info: ZUS Lublin, fot. lubiehrubie
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz