Zakończyło się współzawodnictwo podczas Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej za rok 2022 w podnoszeniu ciężarów, rozdano wszystkie medale. Trzy kluby z naszego regionu razem wywalczyły 16 medali (6 - 7 - 3), w tym Unia Hrubieszów pięć.
I tak
- Agros Zamość wywalczył razem siedem medali, w tym 3 złote - 3 srebrne - 1 brązowy,
- Znicz Biłgoraj - cztery (2 - 1 - 1)
a Unia Hrubieszów - pięć (1-3-1).
Oto medaliści
- Seniorzy:
kategoria wagowa 87 kg złoto -Agnieszka Zimroz (Znicz),
kat. 55 kg srebro Klaudia Luterek,
kat. 64 kg srebro Emilia Rechul (obie Agros)
- Młodzieżowcy U23:
kat. 55 kg złoto Klaudia Luterek (Agros Zamość)),
kat. 87 kg złoto Agnieszka Zimroz (Znicz Biłgoraj),
kat. 49 kg srebro Natalia Bobrowska,
kat. 45 kg brąz Klaudia Szelestowska (obie Unia Hrubieszów),
kat. 55 kg złoto Karol Maksymowicz (Agros)
- Juniorzy U20:
kat. 96 kg złoto Maksymilian Dorn,
kat. 45 kg srebro Emilia Drozda (oboje Agros),
kat. +87 kg srebro Julia Janiak (Unia)
- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży U17:
kat. 61 kg srebro Ryszard Poznański (Unia),
brąz kat. 81 kg Wiktoria Raczkiewicz (Znicz)
- Młodzicy U15:
kat. 45 kg złoty Sebastian Sztojko (Unia),
kat. 40 kg, srebro Julia Kurasiewicz (Znicz),
kat. 71 kg brąz Weronika Ostrówka (Agros).
Klasyfikację medalowa LOZPC:
Uwaga!
W tej klasyfikacji w pierwszej kolejności liczą się medale złote, następnie srebrne i w końcu brązowe.
Opracował - mak, fot. str. MKS Unia Hrubieszów Podnoszenie Ciężarów
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz