Sport

Zamknij

Piłkarskie ligi 12 - 17 kwietnia. W niedzielę w Mirczu mecz derbowy Andoria - Huragan!

mae 08:37, 19.04.2024 Aktualizacja: 17:55, 12.10.2025
Skomentuj  Piłkarskie ligi 12 - 17 kwietnia. W niedzielę w Mirczu mecz derbowy…

W IV lidze Kryształ pokonał zawsze trudnego rywala Tomasovię i to u nich. Lecz już w niedzielę zagra u siebie ze Stalą Kraśnik. W okręgówce Unia znowu poniosła porażkę u siebie i jest przedostatnia w tabeli. W klasie A mirecka Andoria znokautowała rywali z Lubyczy Królewskiej i jest na czele z 4 punktową przewagą. Huragan również do zera pokonał i to wicelidera BKS  Bodaczów. A w niedzielę w Mirczu mecz derbowy Andoria - Huragan!

IV Liga

Kolejka 23 - 17 kwietnia

Górnik II Łęczna0-0Granit Bychawa17 kwietnia, 17:00
Grom Kąkolewnica1-1Opolanin Opole Lubelskie17 kwietnia, 16:30
Huragan Międzyrzec Podlaski0-1Łada 1945 Biłgoraj17 kwietnia, 17:00
Gryf Gmina Zamość0-2Janowianka Janów Lubelski17 kwietnia, 17:00
Motor II Lublin0-4Lublinianka Lublin17 kwietnia, 16:00
Lewart Lubartów2-1Start Krasnystaw17 kwietnia, 17:00
Stal Kraśnik0-1Stal Poniatowa17 kwietnia, 17:00
Tomasovia Tomaszów Lubelski1-2Kryształ Werbkowice17 kwietnia, 17:00
Ogniwo Wierzbica0-10KS Drzewce17 kwietnia, 16:00

 Kolejka 24 - 20-21 kwietnia

Górnik II Łęczna-Ogniwo Wierzbica21 kwietnia, 11:00
KS Drzewce-Tomasovia Tomaszów Lubelski20 kwietnia, 17:00
Kryształ Werbkowice-Stal Kraśnik21 kwietnia, 15:00
Stal Poniatowa-Lewart Lubartów21 kwietnia, 16:00
Start Krasnystaw-Motor II Lublin21 kwietnia, 17:00
Lublinianka Lublin-Gryf Gmina Zamość21 kwietnia, 14:00
Janowianka Janów Lubelski-Huragan Międzyrzec Podlaski21 kwietnia, 17:00
Łada 1945 Biłgoraj-Opolanin Opole Lubelskie21 kwietnia, 17:00
Grom Kąkolewnica-Granit Bychawa21 kwietnia, 11:00

Strona Kryształu

BOHATERSKI BÓJ KRYSZTAŁU. ROJEK ZACZAROWAŁ BRAMKĘ.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Kryształ Werbkowice 1:2 (0:1)

Bramki: Błajda (48`) - Rybka (28`` rzut karny), Wojciechowski (89`)

Tomasovia: Krawczyk - Łuczkowski, Lavriienko, Błajda, Słotwiński, Kurzępa, Krosman, Piatnoczka, Szuta, Lasota, Żerucha

Kryształ: Rojek - Zieliński B. (46` Pędlowski), Zieliński M., Maliszewski, Starushkevych (65` Niewiński), Rybka, Michalak, Buczek (84` Jarosz) Kucybała, Welman, Wojciechowski

Żółte kartki: Krosman - Zieliński B., Buczek

Arbiter główny: Bartosz Barda

Fot. źródło: TKS Tomasovia

Tabela 

1. Janowianka Janów Lubelski2355174259-17
2. Lewart Lubartów2354173347-16
3. KS Drzewce2348146359-27
4. Start Krasnystaw2348153542-26
5. Stal Kraśnik2347152656-25
6. Łada 1945 Biłgoraj2344142740-28
7. Opolanin Opole Lubelskie2334104952-46
8. Kryształ Werbkowice233295937-44
9. Tomasovia Tomaszów Lubelski233295937-27
10. Górnik II Łęczna232877934-35
11. Huragan Międzyrzec Podlaski2326821331-37
12. Gryf Gmina Zamość2326751129-32
13. Stal Poniatowa2325741226-40
14. Lublinianka Lublin2324731324-33
15. Motor II Lublin2323651229-49
16. Granit Bychawa2317521620-51
17. Ogniwo Wierzbica2314421721-64
18. Grom Kąkolewnica2310241716-62

Czytaj: Piłkarskie ligi 12-14 kwietnia. W niedzielę w Mirczu mecz derbowy Andoria - Huragan

Klasa okręgowa

 Kolejka 20 - 13-14 kwietnia

Sparta Łabunie1-8Hetman Zamość14 kwietnia, 16:00
Potok Sitno5-0Metalowiec Goraj13 kwietnia, 16:00
Omega Stary Zamość1-5Tanew Majdan Stary13 kwietnia, 15:30
Grom Różaniec4-1Olimpiakos Tarnogród14 kwietnia, 16:00
Pogoń 96 Łaszczówka1-0Victoria Łukowa13 kwietnia, 16:00
Korona Łaszczów0-3Huczwa Tyszowce14 kwietnia, 17:00
Unia Hrubieszów0-3Graf Chodywańce14 kwietnia, 15:00
Olimpia Miączyn1-2Błękitni Obsza13 kwietnia, 16:00

 Kolejka 21 - 20-21 kwietnia

Sparta Łabunie-Metalowiec Goraj21 kwietnia, 16:00
Olimpia Miączyn-Hetman Zamość20 kwietnia, 16:00
Błękitni Obsza-Unia Hrubieszów21 kwietnia, 16:00
Graf Chodywańce-Korona Łaszczów20 kwietnia, 15:00
Huczwa Tyszowce-Pogoń 96 Łaszczówka20 kwietnia, 14:00
w Wożuczynie
Victoria Łukowa-Grom Różaniec21 kwietnia, 16:00
Olimpiakos Tarnogród-Omega Stary Zamość21 kwietnia, 16:00
Tanew Majdan Stary-Potok Sitno20 kwietnia, 11:00

MKS Unia Hrubieszów - Graf Chodywańce 0:3 (0:1)

Pewne zwycięstwo gości !

Bramki: Kamil Murjas, Ivan Bobyliak 2x (rzut karny). Unia: Nieckarz - Banit, Boczkowski, P. Cymerman, Gontarz (60` Prokopowicz), Lackowski (10` Filipczuk), S. Nowak (70` Sovytskyi), M. Oleszczuk, Olszak (75` Derba), Somochko, Wanarski. Graf: Waśkiewicz - Bardego (55` Surmacz), Bobyliak (82` Frykowski), Ciećko, Gudov (77` Perec), Hejzner (60` Korbecki), Ligęza, Murjas (72` Korzeniewski), Smoliński, Szeliga (60` Bartecki), Vavorskyi, Żółte kartki:  - Perec, Bobyliak. Sędziował: Marcin Kluk.

Zespół gości kontrolował wydarzenia na boisku już od pierwszych minut. Swoje starania zwieńczył golem w 13 minucie spotkania, kiedy Unia straciła piłkę przed własnym polem karnym a Kamil Murjas strzałem tuż przy słupku pokonał Adriana Nieckarza. Do końca pierwszej połowy meczu żadna ze stron nie zagroziła poważnie bramce rywala.

Po przerwie Unia wyszła z jasnym celem. Doprowadzić jak najszybciej do remisu. Za najlepszą okazję można uznać mocny strzał z dystansu Mateusza Oleszczuka. W odpowiedzi goście skarcili hrubieszowski zespół i zaliczyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 65 minucie uderzeniem z dystansu popisał się Ivan Bobyliak i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 75 minucie Patryk Cymerman zagrał piłkę ręką, za co sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł znowu Bobyliak i pewnie pokonał bramkarza Unii.

- Unia znajduje się w kryzysie, na który podopieczni trenera Andrzeja Rycaka, jak na razie nie mogą znaleźć recepty -  mówi kierownik drużyny Patryk Bielecki.

- Tak się złożyło, że z Unią wygraliśmy trzeci mecz i trzeci w takim samym wymiarze 3-0. Od początku kontrolowaliśmy mecz a gdybyśmy wszystkie wykorzystali okazje to mogłoby sie skończyć wyższym wynikiem. Dobrze, że drużyna nie zlekceważyła przeciwnika i od początku wiedziała, po co przyjechała do Hrubieszowa. Podsumowując, wygrała drużyna bardziej doświadczona - twierdzi trener Grafu Piotr Gozdek.

- Mecz z Unią pokazał, że nie przypadkowo znajdujemy się tak wysoko w tabeli. Była to bardzo pewna wygrana. Cieszy nas, że mamy tak szeroką kadrę składającą się w dużej mierze z wychowanków klubu, co również pozytywnie wpływa na atmosferę. Nie zwalniamy tempa i już zaczynamy przygotować się do kolejnego meczu - cieszy się Kamil Murjas z Grafu.

- Trenujemy po to by to dawało zwycięstwa, więc cieszymy się z trzech punktów zdobytych w Hrubieszowie. Unia miała swoje okazje, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Walczymy dalej a Unii życzę utrzymania się w tej lidze, więc do zobaczenia w następnej rundzie - przekazał nam Piotr Waśkiewicz z Grafu.

A tutaj...

Fotorelacja z meczu XX kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej Unia - Graf →

Fot. Artur Kern (Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji)

Tabela 

1. Hetman Zamość20531721103-14
2. Huczwa Tyszowce2043134362-22
3. Grom Różaniec2043134352-17
4. Pogoń 96 Łaszczówka2041125349-21
5. Graf Chodywańce2037114533-26
6. Victoria Łukowa2037107335-21
7. Tanew Majdan Stary202985741-35
8. Omega Stary Zamość202884844-51
9. Błękitni Obsza202675833-41
10. Olimpiakos Tarnogród2024731026-33
11. Potok Sitno2023721130-56
12. Korona Łaszczów2020551027-43
13. Olimpia Miączyn2017521334-47
14. Metalowiec Goraj2014421429-69
15. Unia Hrubieszów2012331418-60
16. Sparta Łabunie204111814-74

Zobacz: Mistrzostwa Polski w Koluchstyl - Werbkowice 2024

Zamojska Klasa A

 Kolejka 16 - 13-14 kwietnia

Sokół Zwierzyniec3-0Igros Krasnobród13 kwietnia, 15:00
Sparta Wożuczyn3-1Włókniarz Frampol13 kwietnia, 15:00
Huragan Hrubieszów2-0BKS Bodaczów13 kwietnia, 15:00
Alwa Brody Małe4-3Szumy Susiec14 kwietnia, 15:00
Roztocze Szczebrzeszyn0-1Orion Dereźnia (Dereźnia Solska)13 kwietnia, 14:00
Orkan Bełżec1-1Olender Sól13 kwietnia, 16:00
Andoria Mircze7-0Granica Lubycza Królewska14 kwietnia, 16:00

 Kolejka 17 - 20-21 kwietnia

Andoria Mircze-Huragan Hrubieszów21 kwietnia, 16:00
Granica Lubycza Królewska-Orkan Bełżec20 kwietnia, 15:00
Olender Sól-Włókniarz Frampol20 kwietnia, 17:00
Sparta Wożuczyn-Roztocze Szczebrzeszyn21 kwietnia, 15:00
Orion Dereźnia (Dereźnia Solska)-Igros Krasnobród21 kwietnia, 16:00
Sokół Zwierzyniec-Alwa Brody Małe20 kwietnia, 16:00
Szumy Susiec-BKS Bodaczów20 kwietnia, 16:00

Strony klubowe

Andoria 7, Granica 0

To był popis gry podopiecznych Krzysztofa Krupy!

Już od pierwszych minut Andoria przejęła inicjatywę i starała się znaleźć drogę do bramki rywali z Lubyczy Królewskiej. W 4 minucie Kacper Matysiak efektownie przerzucił piłkę nad obrońcą gości i wykorzystując niepewność bramkarza skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że kolejna bramka to tylko kwestia czasu, jednak w pierwszej połowie brakowało nieco dokładności i skuteczności, aż do 43 minuty, kiedy w polu karnym faulowany był Łukasz Pąk, a rzut karny na bramkę zamienił Artur Mac. Chwilę później było już 3:0, a na listę strzelców po bezpośredniej bramce z rzutu wolnego wpisał się Ihor Hoshko.

Druga połowa nie miała już żadnych faz. Przeważaliśmy od 46 do 90 minuty. Swoje konto strzeleckie doładował Artur Mac dokładając do bramki z pierwszej połowy klasycznego hat-tricka. Jedną bramkę zdobył również Patryk Szumlański i mecz zakończył się wynikiem 7:0.

W ostatnich 10 minutach swoje szanse po raz kolejny otrzymali nasi juniorzy: Mateusz Wróbel, Tomasz Mazur, Krystian Makara i Kacper Kusiak.

Skład: Pryl - Hoshko, Lizun, Sitarz - Barszczewski, Huryn, Baran, Matysiak, Szumlański - Pąk, Mac

Rezerwowi: Filipczuk, Iwon, Kucharczuk, Mazur, Wróbel, Makara, Kusiak

4` 1:0 Kacper Matysiak

43` 2:0 Artur Mac (rz. karny)

45` 3:0 Ihor Hoshko

59` 4:0 Artur Mac

63` 5:0 Artur Mac

71` 6:0 Patryk Szumlański

72` 7:0 Artur Mac

Huragan Gmina HrubieszówBKS Bodaczów 2:0

Strzelcy bramek:

34` - D. Gilarski

48` - K. Oleszczuk

Wypowiedź Trenera Mariusza Zająca:

Cieszy dyspozycja mojego zespołu. Wykonaliśmy plan taktyczny który założyliśmy sobie przygotowując się do tego meczu, wiedzieliśmy, że będziemy musieli finalizować bardzo szybko fazę przejściową z ataku do obrony oraz zagęszczać pole gry w tercji środkowej celem odbioru piłki odcinając korytarze podaniowe w kierunku naszej bramki. Gratuluje chłopakom zwycięstwa z wiceliderem i w najbliższym mikrocyklu koncentrujemy się już na meczu z Andorią.

Kolejny mecz to GKS Andoria Mircze - Huragan Gmina Hrubieszów.

Niedziela, 21.04.2024 r. godz. 16:00, Stadion w Mirczu.

1. Andoria Mircze1640131266-16
2. BKS Bodaczów1636113234-16
3. Olender Sól163093434-24
4. Orkan Bełżec163093446-24
5. Roztocze Szczebrzeszyn162891640-28
6. Huragan Hrubieszów162891631-20
7. Igros Krasnobród162473623-27
8. Sparta Wożuczyn162271827-41
9. Orion Dereźnia (Dereźnia Solska)161853834-36
10. Sokół Zwierzyniec1618601030-36
11. Włókniarz Frampol1618601034-38
12. Szumy Susiec161435826-46
13. Granica Lubycza Królewska1613411118-39
14. Alwa Brody Małe164111417-69

Młodzież

Unia 

Udany powrót Młodzika Młodszego na płytę główną stadionu Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 

Wypowiedź Trenera Kamila Bienia:

Mecz z Kłosem Gm. Chełm wygraliśmy 6:0, ale ciężko to wszystko się oglądało. Mamy grupę osób trenujących regularnie i widać u nich szybkość i wytrzymałość, niestety część chłopców nie trenuje i kto był na meczu to widział, że brakowało nam w pewnych momentach szybkości. Mam nadzieję, że chłopcy wezmą kilka rad do siebie. Następny mecz zagramy 24 kwietnia w Hrubieszowie z Tomasovią Tomaszów.

Unia Hrubieszów - Kłos Chełm 6:0

Skład Unii Hrubieszów: Borzęcki, Patyjewicz, Kraj, Kański, Minarczuk, Kondratiuk, Sawicki, Rerak, Szwaczkiewicz.

Ponadto zagrali: Telicki, Korkosz, Płonkowski, Tucki, Brzózan, Kiełbasa, Waś, Świerczek, Jankowski, Zając, Grabowski.

Bramki dla Unii: Ania Kiełbasa x3, Minarczuk x2, Rerak x1.

Trampkarze młodsi Tomasovii pewnie wygrywają z Unią Hrubieszów

Mecz ligowy w sobotę rozegrali młodzicy młodsi Tomasovii, którzy na własnym boisku podejmowali Unię Hrubieszów. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną naszego zespołu 7;0. Bramki dla podopiecznych Konrada Kozdry zdobyli Jakub Pitura (dwie), Karol Ciećko (dwie), Kordian Ochab, Szymon Wrześnowski i Kacper Górski.

Za nami pierwszy dobry występ Orlika Starszego w Turnieju organizowanym na obiektach HOSiR w ramach I ligi wojewódzkiej Orlika Starszego.

Podopieczni Trenera Piotra Stadnickiego pokazali się z dobrej strony w grze zespołowej. Było mnóstwo emocji oraz pięknych bramek. Ręce same składały się do oklasków.

W Turnieju udział wzięli:

Akademia Piłkarska Bronowice Lublin 

AF Głusk

UKS Niedźwiadek Chełm 

MKS Unia Hrubieszów

Kryształ Werbkowice

WYNIKI GRUP MŁODZIEŻOWYCH

Junior młodszy - Okręgowa Liga

Kryształ Werbkowice - Szumy Susiec 7:0 (1:0)

Bramki: Bodejko, Góra, Szpak, Iwon, Sanek, Hałasa (samobójcze x2).

Kryształ: Kaniowski - Litwińczuk, Zdunek, Suchodolski, Kaczoruk, Mochnaczewski, Domański, Szpak, Góra, Bodejko, Prystupa.

oraz Iwon, Łukaszczyk, Ratyna, Stasiuk, Sanek, Kostecki.

Arbiter główny: Jarosław Jasina.

Trampkarz młodszy - II Liga Wojewódzka 

Kryształ Werbkowice - Gaudium Zamość 0:13 (0:6)

Kryształ: Zdunek - Torbicz, Fedurek, Kot, Walat, Kaźmierczak, Chudoba, Juszczuk, Oleszczuk, Sowiereszenko, Nieczyporowskioraz Knap, Przysiężniak, Kowalczuk, Kocaj, Prus, Skierski.

Arbiter główny: Szewczuk Wojciech.

GRAMY DLA MICHAŁKA

W niedzielę 14 kwietnia ekipa Kryształu Werbkowice uczestniczyła w charytatywnym turnieju piłkarskim - Gramy dla Michałka. Zielono-żółto-niebiescy wystawili do gry zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: 2013-2014 oraz 2015-2016. Spotkania z udziałem naszych drużyn obfitowały w mnóstwo emocji. Najważniejszy był jednak szczytny cel, który przyświecał wszystkim uczestnikom. 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom oraz kibicom za udział i sportowy doping podczas rozgrywanych spotkań.

Huragan

Akademia Młodych Orłow PZPN w Gminie Hrubieszów

Trener Paweł Dzięgiel z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej, współtwórca platformy federacji Łączy nas trening, działający w strukturach selektywnych do kadr wojewódzkich oraz młodzieżowych reprezentacji kraju przeprowadził dzisiejszą jednostkę treningową z grupą Orlika młodszego (2014 r.) naszej Akademii Huraganu Gmina Hrubieszów.

Zajęcia zostały przeprowadzone oraz omówione w formie warsztatów, w których uczestniczył sztab szkoleniowy naszego klubu.

Dziękujemy za wizytę i wymianę doświadczeń w naszym środowisku treningowym.

Zobacz też:

Hrubieszów: Ich pasja - Bieganie!

Zerknij na Instagram →

Opracował - mak, fot. str. Kryształ Werbkowice

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%