W piątek 10 września, nad stawami w Kopyłowie, w gminie Horodło było gwarnie i wesoło. Okoliczni mieszkańcy oraz turyści mieli okazję uczestniczyć w otwarciu projektu "Rewitalizacja zabytkowego założenia Dworsko-Parkowego w Kopyłowie". Były pokazy sprzętu strażackiego, występy zespołów ludowych.
Festyn, podczas którego można było podziwiać efekty prac zrealizowanych ostatnio nad stawami w Kopyłowie, zorganizował wójt Gminy Horodło.
"Rewitalizacja zabytkowego założenia Dworsko-Parkowego w Kopyłowie" to część projektu pod nazwą "Zagospodarowanie i budowa infrastruktury zlokalizowanej przy istniejących zbiornikach wodnych na terenach gmin: Horodło, Kamień, Wojsławice i Żmudź".
Projekt był możliwy dzięki współpracy Lokalnej Grupy Działania "Ziemi Chełmskiej" z czterema jej partnerskimi gminami: Kamień, Horodło, Wojsławice i Żmudź.
W ramach projektu wykonano palenisko zadaszone, mostek drewniany, 2 pomosty drewniane, ławki i kosze, tablice i tabliczki informacyjne, oświetlenie LED, nasadzono rośliny i krzewy rodzime.
Prace wykonywane są zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.
Wartość zadań realizowanych przez Gminę Horodło wynosi 850 218,76 zł, w tym dofinansowanie unijne: 565 590, 93 zł.
(info i fot. UG Horodło)
Zobacz też:
https://lubiehrubie.pl/powiat/polski-cukier-z-szansa-na-rekord-w-produkcji-2-pazdziernika-kampanie-rozpocznie-cukrownia-werbkowice-zdjecia/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz