Powiat

Zamknij

Gmina Horodło: Otwarcie stawów w Kopyłowie - ZDJĘCIA

mae 09:01, 23.09.2021 Aktualizacja: 12:39, 24.10.2025
Skomentuj Gmina Horodło: Otwarcie stawów w Kopyłowie - ZDJĘCIA

W piątek 10 września, nad stawami w Kopyłowie, w gminie Horodło było gwarnie i wesoło. Okoliczni mieszkańcy oraz turyści mieli okazję uczestniczyć w otwarciu projektu "Rewitalizacja zabytkowego założenia Dworsko-Parkowego w Kopyłowie".  Były pokazy sprzętu strażackiego, występy zespołów ludowych.

Festyn, podczas którego można było podziwiać efekty prac zrealizowanych ostatnio nad stawami w Kopyłowie, zorganizował wójt Gminy Horodło.

"Rewitalizacja zabytkowego założenia Dworsko-Parkowego w Kopyłowie" to część projektu pod nazwą "Zagospodarowanie i budowa infrastruktury zlokalizowanej przy istniejących zbiornikach wodnych na terenach gmin: Horodło, Kamień, Wojsławice i Żmudź".

Projekt był możliwy dzięki współpracy Lokalnej Grupy Działania "Ziemi Chełmskiej" z czterema jej partnerskimi gminami: Kamień, Horodło, Wojsławice i Żmudź.

W ramach projektu wykonano palenisko zadaszone, mostek drewniany,  2 pomosty drewniane, ławki i kosze, tablice i tabliczki informacyjne, oświetlenie LED, nasadzono rośliny i krzewy rodzime.

Prace wykonywane są zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Wartość zadań realizowanych przez Gminę Horodło wynosi 850 218,76 zł, w tym dofinansowanie unijne: 565 590, 93 zł.

­

(info i fot. UG Horodło)

Zobacz też:

Polski Cukier z szansą na rekord w produkcji! 2 października kampanię rozpocznie Cukrownia Werbkowice - ZDJĘCIA

https://lubiehrubie.pl/powiat/polski-cukier-z-szansa-na-rekord-w-produkcji-2-pazdziernika-kampanie-rozpocznie-cukrownia-werbkowice-zdjecia/

(mae)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lubiehrubie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%