Alojzów: Przewrócona ciężarówka – ładunek w rowie (ZDJĘCIA)

Dzisiaj, około południa, w miejscowości Alojzów przewrócił się samochód ciężarowy z naczepą.

Reklamy

Ładunek przewożony przez ciężarówkę wysypał się do przydrożnego rowu. Zablokowany był jeden pas jezdni, a ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

W działaniach ratowniczych udział brała Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Hrubieszowa.

Reklamy

– W dniu 2.11.2021 roku, około godziny 11:43, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na Drodze Krajowej nr 74 w miejscowości Alojzów – relacjonuje oficer prasowy hrubieszowskich strażaków st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej zastano samochód ciężarowy leżący na boku w przydrożnym rowie. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatorów, a następnie przepompowaniu oleju napędowego z rozszczelnionego zbiornika. Pojazdem podróżowała jedna osoba, której pierwszej pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej st. kpt. Tomasz Piłat. Czas interwencji to 1h 37min.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia, jak informuje Straż Pożarna, było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

­

(info: KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. KN – nadesłane, KP PSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Zosin: Fałszywe certyfikaty szczepień

Zosin: Fałszywe certyfikaty szczepień