14 kwietnia 2024

Archeologiczny piknik rodzinny w Kotorowie – ZDJĘCIA

31 lipca 2021 roku odbył się, łączący teraźniejszość z przeszłością, Archeologiczny Piknik Rodzinny w Wandalskiej Zagrodzie w Kotorowie.

Gościnnie w wydarzeniu wzięli udział: Maryla Symczuk – dyrektor Cukrowni Werbkowice, Bartłomiej Bartecki – dyrektor Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie oraz przedstawiciele Wioski Gotów w Masłomęczu.

Podczas pikniku odbyły się zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, potyczki barbarzyńców oraz wspólne biesiadowanie. Niestety, piknik przed czasem zakończyło nadejście burzy.

Sołtys Anna Wróbel i mieszkańcy miejscowości Kotorów oraz członkowie Stowarzyszenia Wandalowie włożyli ogrom pracy społecznej w uporządkowanie terenu zagrody po remoncie, przygotowanie i realizację pikniku, Ryszard Mazurkiewicz w przeprowadzenie zabaw animacyjnych, za co serdecznie dziękujemy.

Impreza była podsumowaniem realizacji projektu pt. „Remont Wandalskiej Zagrody w Kotorowie” realizowanego przez gminę Werbkowice w partnerstwie z Sołectwem Kotorów, Stowarzyszeniem Wandalowie – Wandalska Zagroda w Kotorowie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Werbkowicach. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Moja Mała Ojczyzna” – 2020.

­

(info i fot. UG Werbkowice)


Więcej zdjęć na stronie UG Werbkowice »

Zobacz też:

Areszt dla kierowcy ciężarówki, który spowodował tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa

Areszt dla kierowcy ciężarówki, który spowodował tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa


LubieHrubie na Instagramie