16 lipca 2024

Areszt dla kierowcy ciężarówki, który spowodował tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa

Chełmscy policjanci doprowadzili do prokuratury i sądu 62-laka, który w poniedziałek w powiecie chełmskim spowodował tragiczny wypadek pasażerskiego busa jednej z hrubieszowskich firm przewozowych.

Reklamy

Do wypadku doszło w poniedziałek (2 sierpnia) w miejscowości Lechówka, w gminie Siedliszcze.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarową scanią z naczepą, podjął manewr wyprzedzania kolumny jadących przed nim pojazdów, zmuszając poruszający się z naprzeciwka pojazd marki Renault Scenic do zjechania na lewy pas ruchu. W wyniku tego manewru, renault zderzył się z pasażerskim busem marki Mercedes jednej z hrubieszowskich firm przewozowych.

Reklamy

W wyniku zderzenia pojazdów, oba auta wypadły z drogi. Mercedes Sprinter uderzył w drzewo. Kierowca scanii, nie zatrzymując się – odjechał.

W wyniku wypadku, 62-letni kierowca renault i 48-letnia pasażerka busa ponieśli śmierć na miejscu. Dziewięć osób podróżujących busem, z obrażeniami ciała, zostało przetransportowanych do szpitali.

Reklamy

Sprawą ustalenia kierowcy ciężarówką zajęli się chełmscy kryminalni. Prowadzone operacyjne ustalenia jeszcze tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania 62-letniego mieszkańca powiatu łęczyńskiego.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w komunikacji i ucieczki z miejsca wypadku. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec 62-latka tymczasowy areszt.

­

(info i fot. KMP Chełm)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa. Nie żyją dwie osoby, dziewięć przetransportowanych do szpitala – ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa. Nie żyją dwie osoby, dziewięć przetransportowanych do szpitala – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie