16 lipca 2024

Tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa. Nie żyją dwie osoby, dziewięć przetransportowanych do szpitala – ZDJĘCIA

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło dziś rano, na krajowej 12, między Chełmem a Lublinem. W zdarzeniu uczestniczył bus jednej z hrubieszowskich firm przewozowych.

Reklamy

Dziś rano, około godz. 7:30, na drodze krajowej nr 12, pomiędzy Chełmem a Lublinem, w miejscowości w Lechówka w gminie Siedliszcze, zderzyły się trzy pojazdy – ciężarówka, bus i auto osobowe. W wypadku uczestniczył bus jednej z hrubieszowskich firm przewozowych.

– Ze wstępnych ustaleń chełmskich policjantów ruchu drogowego wynika, że nieznany kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, wyprzedzając na „trzeciego” zmusił 62-letniego kierowcę renault do ucieczki. Mężczyzna w celu uniknięcia czołowego zderzenia z ciężarówką zderzył się z busem pasażerskim – poinformowała sierżant Angelika Głąb-Kunysz z Chełmskiej Komendy Policji. – Na miejscu zginęły dwie osoby. Śmierć poniósł kierujący samochodem osobowym oraz pasażerka busa. 9 osób, które podróżowały busem, zostały przetransportowane do szpitali – dodaje.

Reklamy

Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczyła objazdy. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratura, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci poszukują świadka tego zdarzenia –  kierującego samochodem ciężarowym marki Scania typu wywrotka, z białą kabiną i szarą naczepą, o początkowym nr rej. LLE. Apelują o kontakt z Komendą Miejską Policji w Chełmie pod numerem telefonu 47 813 1210, telefonem alarmowym 112 lub najbliższą jednostką Policji.

Reklamy

­


Zdjęcia na stronie Radia Lublin »

(info i fot. radio.lublin.pl, KMP Chełm)


Zobacz też:

Hrubieszów: Rocznica Powstania Warszawskiego – koncert zespołu Hubal – ZDJECIA, WIDEO

Hrubieszów: Rocznica Powstania Warszawskiego – koncert zespołu Hubal – ZDJECIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie