3 marca 2024

Fałszywi studenci w Dołhobyczowie

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Dołhobyczowie dwoje obywateli Ukrainy, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe dokumenty.

Reklamy

26 czerwca, przez przejście w Dołhobyczowie, do Polski chciało wjechać dwoje obywateli Ukrainy. W czasie kontroli granicznej, funkcjonariusz Straży Granicznej nabrał podejrzeń, że ich zaświadczenia o przyjęciu na studia w naszym kraju mogą być podrobione. W trakcie kontroli szczegółowej okazało się, że dokumenty o przyjęciu na studia do jednej z warszawskich uczelni faktycznie są fałszywe.

Kobieta w wieku 29 lat oraz również 29-letni mężczyzna zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Po zakończeniu czynności procesowych otrzymali decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski i zostali zawróceni do Ukrainy.

Reklamy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, ujawnili w tym roku już ponad 460 fałszerstw różnych dokumentów. Za posługiwanie się fałszywymi dokumentami jako autentycznymi, grozi karą ograniczenia wolności albo jej pozbawienia w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

(info: NOSG)


Zobacz też:

Dołhobyczów: Wanda z Janem wianki puszczają po wodzie i wspólnie radzą o żniwnej pogodzie – ZDJĘCIA

Dołhobyczów: Wanda z Janem wianki puszczają po wodzie i wspólnie radzą o żniwnej pogodzie – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie