Gmina Dołhobyczów dziękuje! [ZDJĘCIA]

W Centrum Kulturalno-Konferencyjnym w Dołhobyczowie odbyło się wyjątkowe spotkanie osób, organizacji, stowarzyszeń, przedstawicieli firm prywatnych i instytucji, które niosły pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Reklamy

W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie Gmina Dołhobyczów gościła bardzo wielu uchodźców. Ta sytuacja wymagała pracy, zaangażowania, poświęcenia ale też i otwartych serc wielu ludzi.

28 maja w Centrum Kulturalno-Konferencyjnym w Dołhobyczowie odbyło się wyjątkowe spotkanie osób, organizacji, stowarzyszeń, przedstawicieli firm prywatnych i instytucji, które niosły pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wydarzenie rozpoczęto od prezentacji multimedialnej pod hasłem „Pomoc Gminy Dołhobyczów uchodźcom z Ukrainy” przygotowanej przez Wójta Gminy Dołhobyczów Grzegorza Drewnika. Wprowadziła ona zebranych gości w klimat, z czym musiała się zmierzyć Gmina w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Zaproszeni goście otrzymali od Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy Dołhobyczów Alfreda Kulikowskiego pamiątkowe grawertony za pomoc. Mieszkańcy także pamiętali o podziękowaniu Wójtowi za dobrą organizację pracy w Punkcie Recepcyjnym oraz wsparcie, na które mogli liczyć o każdej porze dnia i nocy.

Uroczystość uświetnił występ zespołu „Styl” z Dołhobyczowa, którego kierownikiem jest Marian Staszczuk.

Mimo trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy znaleźliśmy się, cieszymy się, że wspólnymi siłami zdaliśmy egzamin z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

­

­

(źródło i fot. UG Dołhobyczów)


Zobacz też:

Gmina Dołhobyczów: Umowy na remonty dróg podpisane (ZDJĘCIA)

Gmina Dołhobyczów: Umowy na remonty dróg podpisane (ZDJĘCIA)