Gmina Dołhobyczów: Podpalacz zatrzymany na gorącym uczynku. Straty mogły wynieść ponad milion – ZDJĘCIA

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie podczas patrolu zauważyli palące się trawy i drzewa. Na miejscu zatrzymali 62-latka, który na ich oczach zapalniczką podpalał kolejne kępki trawy.

Reklamy

Wczoraj, policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie, podczas służby przejeżdżali przez las w miejscowości Hulcze. W pewnym momencie zauważyli palące się trawy i drzewa, które zajmował ogień.

Policjanci natychmiast zawiadomili dyżurnego, który wezwał na miejsce strażaków. Sytuacja była poważna, ponieważ wiał silny wiatr i ogień mógł się szybko rozprzestrzeniać.

Reklamy

Niedaleko mundurowi zauważyli następne źródła ognia, a w oddali spostrzegli mężczyznę. Kiedy do niego dotarli, mężczyzna usiłował podpalić zapalniczką kolejną kępkę trawy. Funkcjonariusze zatrzymali podpalacza.

Okazał się nim 62-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Miał 0,5 promila w organizmie.

Na miejscu pożaru pracowali strażacy oraz policjanci pod nadzorem prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa. Jak ustalono, ogień strawił łącznie około 500 m2 powierzchni lasu należącego do Nadleśnictwa Mircze, powodując straty o łącznej wartości około 7 tys. zł. Wartość zagrożonego pożarem mienia wynosi ponad milion złotych.

Mężczyzna przebywa nadal w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Gmina Trzeszczany: Pożar domu w miejscowości Zadębce Kolonia. 84-letni mężczyzna został bez dachu nad głową – ZDJĘCIA

Gmina Trzeszczany: Pożar domu w miejscowości Zadębce Kolonia. 84-letni mężczyzna został bez dachu nad głową – ZDJĘCIA