Gmina Dołhobyczów: Pożar suszarni chmielu w Witkowie. W akcji uczestniczyło 27 strażaków (ZDJĘCIA)

Wczoraj około godz. 11.30 hrubieszowscy strażacy zostali zawiadomieni o pożarze suszarni chmielu w Witkowie, w gminie Dołhobyczów.

Reklamy

– W dniu 12.11.2021 roku o godzinie 11:33, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze suszarni chmielu w Witkowie gmina Dołhobyczów – relacjonuje oficer prasowy PSP w Hrubieszowie st. kpt Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, zastano pożar suszarni chmielu. Płomienie wydobywały się na zewnątrz budynku z poszycia dachowego. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza suszarni oraz na dach. Po dojeździe kolejnych zastępów w tym SHD-25 (podnośnika – przyp. red.) z JRG Hrubieszów, przystąpiono do rozbiórki części dachu, gdzie widoczny był płomień. Miejsce to dogaszono, podając jeden prąd wody. Następnie przystąpiono do dogaszania tlących i dymiących się elementów drewnianych oraz suszu. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz.

Prawdopodobną przyczyną pożaru – jak informują strażacy – było zrobione przez gryzonie gniazdo w turbinie suszarni.

Reklamy

Straty wstępnie oszacowano na około 50 tys. zł. Na szczęście, podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 8 zastępów Straży Pożarnej – łącznie 27 strażaków. Interwencja trwała 2 godziny i 24 minuty.

­

(info i fot. KP PSP Hrubieszów / st. kpt Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Gmina Uchanie: Krowa wpadła do szamba. Pomogli strażacy (ZDJĘCIA)

Gmina Uchanie: Krowa wpadła do szamba. Pomogli strażacy (ZDJĘCIA)