Gmina Dołhobyczów: W Setnikach płonęły bele słomy. Pożar gaszono prawie 30 godzin – ZDJĘCIA

W poniedziałek, w Setnikach w gminie Dołhobyczów doszło do niebezpiecznego pożaru słomy. W akcji udział brało 11 zastępów Straży Pożarnej – łącznie 43 strażaków, a działania trwały prawie 29 i pół godziny.

Reklamy

– W dniu 12.04.2021 roku o godzinie 13:03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o pożarze złożonych bel słomy w miejscowości Setniki, w gminie Dołhobyczów – informuje kpt. Marcin Lebiedowicz, oficer prasowy hrubieszowskiej komendy. – Na miejsce działań skierowano 11 zastępów Straży Pożarnej. Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono, że sterta słomy w całości objęta była ogniem. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podawaniu prądów wody na palącą się stertę i jednego prądu wody na pojedyncze bele, które zostały wyciągane za pomocą dwóch ładowarek teleskopowych które udostępnił właściciel sterty.

Następnego dnia, zastępy strażaków Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Hrubieszowa, Ochotniczych Straży Pożarnych z Dołhobyczowa, Hulcza oraz Star 244 z OSP w Przewodowie, kontynuowały przy użyciu udostępnionej przez prywatną firmę ładowarki dogaszanie tlącej się słomy.

W akcji gaśniczej udział brało 11 zastępów Straży Pożarnej, łącznie 43 strażaków. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Działania trwały prawie 29 i pół godziny.

(info i foto. kpt. Marcin Lebiedowicz / KP PSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Gmina Dołhobyczów: Podpalacz zatrzymany na gorącym uczynku. Straty mogły wynieść ponad milion – ZDJĘCIA

Gmina Dołhobyczów: Podpalacz zatrzymany na gorącym uczynku. Straty mogły wynieść ponad milion – ZDJĘCIA