Gmina Uchanie: Dachowanie dacii w Odletajce (ZDJĘCIA)

Wczoraj wieczorem, doszło do groźnego wypadku w Odletajce, gdzie osobowa dacia dachowała w przydrożnym rowie. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej.

Reklamy

– W dniu 30.11.2021 roku o godzinie 20:55, na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Odletajka, w gminie Uchanie – informuje oficer prasowy KP PSP st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej, zastano pojazd marki Dacia Duster, leżący na dachu, poza pasem jezdni, w pobliskim rowie. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, odłączeniu akumulatora oraz oświetleniu terenu akcji.

Jak informują strażacy, prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Reklamy

W akcji ratowniczej udział wzięła Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2 zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Hrubieszowa oraz OSP Teratyn (łącznie – 11 strażaków). Interwencja trwała 1 godzinę i 27 minut.

Hrubieszowscy strażacy, w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

­

(info i fot. KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Gmina Werbkowice: Dachowanie BMW w Hostynnem (ZDJĘCIA)

Gmina Werbkowice: Dachowanie BMW w Hostynnem (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na Instagramie