23 kwietnia 2024

Gmina Werbkowice: Dachowanie w Dobromierzycach [ZDJĘCIA]

Dziś rano doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego w miejscowości Dobromierzyce, w gminie Werbkowice.

– W dniu 29.05.2022 r. o godz. 8:30 nasza jednostka została zadysponowana przez dyżurnego KP PSP Hrubieszów do zdarzenia drogowego w miejscowości Dobromierzyce – informują strażacy ochotnicy z OSP Werbkowice.

Według wstępnej relacji świadków – kierowca audi, prawdopodobnie stracił panowanie nad autem, w wyniku czego zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie, następnie dachował.

– W dniu 29.05.2022 roku o godzinie 8:27, na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Dobromierzyce w gminie Werbkowice – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów Straży Pożarnej, zastano samochód osobowy marki Audi ze zniszczoną karoserią, który stoi na poboczu drogi. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej i znajdował się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, który był na miejscu zdarzenia. Z relacji świadków wynikało, że auto dachowało. Działania Straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz na zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych.

Kierujący został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala

Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia, jak informują strażacy – było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach udział brały: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Werbkowice – łącznie 10 strażaków.

Interwencja trwała 3 godziny i 23 minuty. Straty oszacowano na około 8 tys. zł. Dokładną przyczynę i przebieg zdarzenia ustala Policja.

­

(info i fot. Mi Chał, OSP Werbkowice, KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Groźny wypadek w Mołodiatyczach. Trzy osoby ranne (ZDJĘCIA)

Groźny wypadek w Mołodiatyczach. Trzy osoby ranne (ZDJĘCIA)