Mircze: Za nami Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze [ZDJĘCIA]

10 lipca 2022 roku w Mirczu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Reklamy

Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Mirosławowi Bury przez sędziego głównego zawodów mł. bryg. Piotra Bartko.

Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy ZOSP RP. Zawody składały się się z dwóch konkurencji, tj. sztafeta z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczenie bojowe. W zawodach udział wzięło 19 drużyn z jednostek OSP z powiatu hrubieszowskiego. Umiejętności druhów ochotników oceniała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotra Gronowicza. Na zakończenie zawodów odbyła się zbiórka, w czasie której dokonano wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Uroczystego wręczenia dokonali mł. bryg. Piotr Gronowicz, starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, wójt gminy Mircze Marta Małyszek.

Reklamy

Zmaganiom zawodników kibicowali zaproszeni goście, w tym m.in.: poseł na sejm Sławomir Zawiślak, zastępca lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Bury, Starosta Powiatu Hrubieszowskiego i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Hrubieszowie Aneta Karpiuk, Marta Małyszek Wójt Gminy Mircze, Grzegorz Drewnik Wójt Gminy Dołhobyczów, radni powiatu oraz gminy, przedstawiciele służb mundurowych oraz liczni kibice.

Poziom sportowej rywalizacji był bardzo wysoki, a różnice w wynikach drużyn walczących o miejsce na podium dzieliły zaledwie sekundy. Zwycięzcom oraz wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy za sportową rywalizację – wyrażają podziękowania organizatorzy imprezy.

Po skończonych konkurencjach odczytane zostały wyniki zawodów, a następnie zwycięskim drużynom wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Miłym akcentem kończącym zawody był start najmłodszej grupy młodzieżowej z OSP Stara Wieś. Małe druhny i druhowie ćwiczyli pod okiem swoich opiekunów i był to start poza konkurencją.

­

­

Zdjęcia z zawodów na stronie OSP Hrubieszów »

­

(info i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Werbkowice: Słodki kiermasz dla Moniki. Dziękujemy!!! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Werbkowice: Słodki kiermasz dla Moniki. Dziękujemy!!! [ZDJĘCIA, WIDEO]