27 września 2023

Na biesiadną nutę w Dołhobyczowie – ZDJĘCIA

W niedzielne popołudnie 1 sierpnia, w Dołhobyczowie, po długiej przerwie odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Na biesiadną nutę”, połączona z promocją szczepień przeciwko COVID – 19.

Reklamy

Festyn zorganizowano, wychodząc naprzeciw propozycjom wojewody lubelskiego, który na podstawie decyzji z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązywaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych zalecił wójtom, burmistrzom i prezydentom miast województwa lubelskiego podjąć działania promocyjne, w tym organizacyjne, techniczne lub organizacyjno-techniczne, mające na celu zwiększenie liczby mieszkańców (w szczególności w wieku 60+) poddających się szczepieniu przeciw COVID – 19.

My, jako instytucja kultury takie działania podjęliśmy, przeprowadzając konkursy promujące zdrowie i zdrowy styl życia. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody.

Reklamy

Była również możliwość skorzystania i uzyskania fachowych informacji od pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Hrubieszowie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też punkt Narodowego Spisu Powszechnego, gdzie można było spisać się u Rachmistrzów.

Reklamy

Atrakcje jakie umilały wszystkim gościom niedzielne popołudnie to:

• występy zespołów śpiewaczych z terenu Gminy Dołhobyczów: „Serenada” i „Wrzos” z Dołhobyczowa, „Kresowianki” z Żabcza, „Nadbużanki” z Gołębia oraz „Pogranicze” z Przewodowa.

• koncert nowego zespołu „Styl” z Dołhobyczowa

• koncert zespołu „Fermaty” z Telatyna.

Gwiazdą wieczoru była „Maraquja” z Katowic. Koncert zespołu to rewia wokalno-taneczna, która łączy taniec, śpiew i muzykę w niepowtarzalne widowisko. Cały występ był niezwykłym show na najwyższym poziomie.

1 sierpnia to również data, o której powinien pamiętać nie tylko każdy mieszkaniec Warszawy ale i wszyscy Polacy –to 77 rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Był to bohaterski zryw, a jednocześnie bardzo bolesne doświadczenie dla powstańców, dla ludności cywilnej, dla miasta. Pamięć o tym jest naszym wspólnym obowiązkiem. My również o tym dniu pamiętaliśmy. W rocznicę godziny „W” zawyły syreny i na ich dźwięk minutą ciszy oddano hołd uczestnikom Powstania. Wspólnie odśpiewaliśmy jeden z hymnów walczącej Warszawy pt. „Warszawskie dzieci”.

Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia były m.in.: bezpłatne dmuchańce dla dzieci, animacje prowadzone przez animatorkę „Inkę” oraz darmowa grochówka.

Pogoda troszeczkę spłatała nam figla, co uniemożliwiło występ zespołu „Quatro” z Ulhówka.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, dobrą zabawę i zapraszamy na dożynki – 29 sierpnia.

­

PCKiR Dołhobyczów

(fot. PCKiR)


Zobacz też:

Wakacyjna fabryka inspiracji Dołhobyczów – ZDJĘCIA

Wakacyjna fabryka inspiracji Dołhobyczów – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie