17 kwietnia 2024

Obrowiec: BMW uderzyło w drzewo. Kierowca był zakleszczony wewnątrz auta (ZDJĘCIA)

Wczoraj doszło do groźnego wypadku drogowego w Obrowcu. Samochód osobowy marki BMW uderzył w drzewo, a jego kierowca został zakleszczony wewnątrz.

– W dniu 9.04.2022 roku o godzinie 13.23 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Obrowiec – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z hrubieszowskiej Straży Pożarnej. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia trzech zastępów Straży Pożarnej zastano samochód osobowy, który uderzył w drzewo i znajduje się w rowie poza pasem jezdni. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Kierowca był zakleszczony, a pasażerka samodzielnie opuściła pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Działania przybyłych na miejsce zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu i odłączeniu w nim zasilania. Jednocześnie wykonano dostęp do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie ewakuowaniu go z pojazdu i przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia, jak informują strażacy – była nadmierna prędkość na łuku jezdni.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 2 zastępy JRG Hrubieszów oraz OSP Obrowiec – łącznie 13 strażaków. Interwencja trwała ponad 3 godziny.

Dokładne przyczyny i przebieg zdarzenia ustala Policja.

­

(info i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. asp. sztab. Marek Stępora)


Zobacz też:

Hrubieszów: W latach 2004-2020 ubyło nas prawie 8 procent

Hrubieszów: W latach 2004-2020 ubyło nas prawie 8 procent