Pocisk artyleryjski odnaleziony na polu fasoli w Moniatyczach

Pocisk, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej, odnaleziono wczoraj w Moniatyczach, w gminie Hrubieszów. O niebezpiecznym znalezisku poinformował policjantów rolnik, który wykopał przedmiot podczas pracy na polu fasoli.

Reklamy

Trwają wzmożone prace polowe. Przy tej okazji należy przypomnieć o zachowaniu ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów, które pomimo, że tkwią w ziemi od wielu lat, mogą być nadal bardzo niebezpieczne.

Wczoraj policjanci zostali poinformowani przez jednego z rolników z gminy Hrubieszów, że podczas prac polowych, na polu fasoli natknął się on na tego typu znalezisko.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów. Skierowano tam funkcjonariusza z Nieetatowej Grupy Minersko – Pirotechnicznej hrubieszowskiej komendy, a następnie wezwano partol minerski z Chełma.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Nieobecni sąsiedzi – prace na zabytkowych cmentarzach w powiecie hrubieszowskim – ZDJĘCIA

Nieobecni sąsiedzi – prace na zabytkowych cmentarzach w powiecie hrubieszowskim – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie