Pożar dachu w tartaku w Gozdowie (ZDJĘCIA)

W piątek, około południa, doszło do pożaru dachu budynku produkcyjnego tartaku w Gozdowie. W akcji gaśniczej uczestniczyło 7 zastępów strażaków.

Reklamy

W dniu 22.10.2021 roku około godziny 12:13 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w budynku produkcyjnym tartaku w miejscowości Gozdów – relacjonuje oficer prasowy hrubieszowskich strażaków st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej zastano wydobywające się płomienie oraz dym z dachu budynku produkcyjnego tartaku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu dwóch prądów wody do wnętrza budynku, a także na palącą się więźbę dachową. Powierzchnię dachu cały czas monitorowano kamerą termowizyjną na wypadek powstania nowych zarzewi ognia. Na szczęście, podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał, a interwencja trwała ponad 2 godziny. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował zastępca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej st. kpt. Marcin Koniec.

Według wstępnych ustaleń strażaków, przypuszczalną przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia od komina z kotłowni. Straty oszacowano na około 20 tys. zł.

Na miejscu zdarzenia interweniowało 7 zastępów Straży Pożarnej: 4 z JRG Hrubieszów oraz OSP KSRG Werbkowice, OSP KSRG Turkowice, OSP Wronowice (łącznie 20 strażaków), a także Policja.

­

(źródło i fot. KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Hrubieszów: Szpital wstrzymuje odwiedziny pacjentów!

Hrubieszów: Szpital wstrzymuje odwiedziny pacjentów!

LubieHrubie na Instagramie