Tragiczny pożar w Horodle. Nie żyje jedna osoba (ZDJĘCIA)

Wczoraj doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu mieszkalnego w Horodle. W takcie prowadzonych działań gaśniczych, wewnątrz budynku odnaleziono ciało jednej osoby.

Reklamy

– W dniu 13.11.2021 roku o godzinie 13:49 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Horodle – informuje oficer prasowy hrubieszowskich strażaków st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar drewnianego budynku mieszkalnego. Płomienie wydobywały się na zewnątrz budynku z poszycia dachowego oraz otworów okiennych.  Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu do wnętrza budynku oraz na dach. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W takcie prowadzonych działań gaśniczych odnaleziono jedną osobę poszkodowaną, która w wyniku pożaru poniosła śmierć. Po ugaszeniu ognia niezbędne było dokonanie prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji budynku. W celu wyeliminowania ukrytych ognisk pożaru strażacy sprawdzili budynek przy użyciu kamery termowizyjnej oraz pod kątem przebywania w nim osób postronnych. Działaniami ratowniczo gaśniczymi kierował Zastępca Dowódcy JRG st. kpt. Marcin Koniec.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny pożaru. Straty wstępnie oszacowano na około 50 tys. zł. Na miejscu zdarzenia akcję ratowniczą prowadziło 7 zastępów Straży Pożarnej – 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Hrubieszowa oraz OSP z Horodła, Strzyżowa i Bereżnicy – łącznie 26 strażaków. Interwencja trwała 4 godziny i 49 minut. W działaniach uczestniczyła ponadto Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Reklamy

­

(info i foto st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. OSP Horodło)


Zobacz też:

Gmina Dołhobyczów: Pożar suszarni chmielu w Witkowie. W akcji uczestniczyło 27 strażaków (ZDJĘCIA)

Gmina Dołhobyczów: Pożar suszarni chmielu w Witkowie. W akcji uczestniczyło 27 strażaków (ZDJĘCIA)