3 grudnia 2023

Werbkowice: Uszkodzony gazociąg – ewakuowano 60 osób, zamknięto drogi – ZDJĘCIA

Wczoraj, w wyniku prac budowlanych, doszło do uszkodzenia rury gazowej w Werbkowicach. Służby ewakuowały około 60 osób. Zamknięto drogę Hrubieszów – Zamość i drogi boczne.

Reklamy

– W dniu 14.06.2021 roku o godzinie 17:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o uszkodzeniu rury gazowej średniego ciśnienia w miejscowości Werbkowice – informuje oficer prasowy hrubieszowskiej Straży Pożarnej kpt. Marcin Lebiedowicz. – W wyniku wykonywania prac przy budowie ogrodzenia doszło do uszkodzenia rury gazowej. W bezpośrednim sąsiedztwie, w którym doszło do awarii znajdują się sklepy usługowe oraz budynki jednorodzinne. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na wytyczeniu strefy bezpieczeństwa na czas prac pracowników PGNiG.

Jednocześnie służby przeprowadziły ewakuację z pobliskich budynków mieszkalnych oraz usługowych około 60 osób. Wstrzymany został ruch samochodów na drodze krajowej nr 74 w obu kierunkach oraz zamknięto drogi boczne. Prace przy rurociągu, w celu zlikwidowania zagrożenia, wykonywało pogotowie gazowe.

Reklamy

Po zakończonych działaniach strażacy przeprowadzili pomiary kontrolne strefy zagrożenia i sąsiadujących z nią budynków, które nie wykazały niebezpieczeństwa.

W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej w tym 19 strażaków, Policja oraz Pogotowie Gazowe.

­

(foto. info.: st. kpt. Marcin Lebiedowicz / KP PSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Będzie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Teptiuków – ZDJĘCIA

Będzie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Teptiuków – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie