Wójt Tomasz Zając z tytułem „Samorządowca przyjaznego ekonomii społecznej” (ZDJĘCIA)

Wójt Gminy Hrubieszów – Tomasz Zając, jako jeden z dwóch samorządowców z Lubelszczyzny, otrzymał nagrodę „Samorządowca przyjaznego ekonomii społecznej”.

Reklamy

29 listopada, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się spotkanie dotyczące stosowania klauzul społecznych, podczas którego zostały wręczone nagrody w konkursie „Lubelski Lider Ekonomii Społecznej”. Inicjatorem i organizatorem konferencji był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Wzięli w niej udział m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski.

Podczas pierwszej części spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu „Lubelski Lider Ekonomii Społecznej” w dwóch kategoriach:

Reklamy

• „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”.

W tej kategorii nagrody otrzymały Miasto Chełm i Powiat Łęczyński.

Wyróżnienia powędrowały do gmin: Żmudź, Susiec, Głusk, Kurów i Miasta Międzyrzec Podlaski.

• „Samorządowiec przyjazny ekonomii społecznej”.

W tej kategorii nagrody otrzymali: Radosław Adam Sałata – Wójt Gminy Borki oraz Tomasz Zając – Wójt Gminy Hrubieszów.

Wyróżnienia: Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość, Marcin Sentkiewicz – Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski, Kinga Szerszeń – Wójt Gminy Wola Mysłowska.

Wyróżnienie specjalne powędrowało do Romana Dziury – Burmistrza Miasta Józefów.

– Tak duże wyróżnienie nie miałoby miejsca, gdyby nie nasze podmioty ekonomii społecznej z terenu gminy Hrubieszów – powiedział wójt Tomasz Zając. – Z tego miejsca chciałbym podziękować Centrum Integracji Społecznej w Mienianach za ogromny wkład w budowę ekonomii społecznej w naszej gminie i liczymy na dalszą owocną współpracę. To wyróżnienie to kolejny krok do celu, jaki gmina Hrubieszów postawiła sobie do zrealizowania do dnia 1️ stycznia 2023 r. – a jest nim utworzenie pierwszego w naszym powiecie Centrum Usług Społecznych.

­

(info i fot. Gmina Hrubieszów, UMWL)


Zobacz też:

Gmina Hrubieszów: Nagroda specjalna Ministra Rodziny i Polityki Społecznej dla Moniki Bednaruk (ZDJĘCIA, WIDEO)

Gmina Hrubieszów: Nagroda specjalna Ministra Rodziny i Polityki Społecznej dla Moniki Bednaruk (ZDJĘCIA, WIDEO)


LubieHrubie na Instagramie