17 kwietnia 2024

Agresywne psy zaatakowały 10-latka – ZDJĘCIA

40-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu po tym, jak należące do niego psy zaatakowały przechodzącego obok posesji 10-latka.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na terenie gminy Biała Podlaska. Przed godziną 18 policjanci zostali powiadomieni o pogryzieniu dziecka przez agresywne psy.

Wstępnie ustalono, że dziecko zostało zaatakowane, gdy przechodziło obok nieogrodzonej posesji właściciela czworonogów. W wyniku zdarzenia 10-latek doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Z relacji 40-letniego właściciela wynikało, że będąc na posesji usłyszał hałas. Natychmiast zareagował odciągając agresywne zwierzęta. Mężczyzna twierdził, że będące jego własnością psy zamknięte były w kojcu, z którego uciekły.

Policyjne ustalenia wskazują jednak na to, że zwierzęta nie były zabezpieczone we właściwy sposób, a z relacji świadków wynikało, że są agresywne i już wcześniej przebywały poza kojcem.

O zdarzeniu powiadomiony został inspektorat weterynarii i Towarzystwo Opieki Zwierząt. Na szczęście obydwa psy były szczepione przeciwko wściekliźnie.

W chwili zatrzymania właściciel czworonogów miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Odpowiadał będzie za narażenie chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

(info i fot. KMP Biała Podlaska)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek – dwaj mężczyźni zginęli, po tym jak wjechał w nich kierowca volvo – ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek – dwaj mężczyźni zginęli, po tym jak wjechał w nich kierowca volvo – ZDJĘCIA