29 maja 2024

Obchody 77. rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna oddziału AK

W niedzielę, 25 lipca, odbędą się obchody 77 rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna Oddziału AK dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, także w imieniu współorganizatorów, tj. 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Burmistrza Miasta Szczebrzeszyn, Parafii pw. Świętego Mikołaja w Szczebrzeszynie, Fundacji Szczebrzeszyn Kultur, Stowarzyszenia Patriotyczny Szczebrzeszyn, Grupy Rekonstrukcji Historycznej „WIR” oraz Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna, serdecznie zaprasza na obchody 77. rocznicy wkroczenia do Szczebrzeszyna Oddziału AK dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”, które odbędą się dnia 25.07.2021 r. (niedziela) w Szczebrzeszynie.

­

Program uroczystości:

10:00 – Msza Święta w Kościele Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie w intencji poległych, pomordowanych i żyjących „Podkowiaków;

11:30 – wymarsz z Kościoła

11:45 – uroczystości pod pomnikiem Polski Walczącej i pod tablicą mjr. T. Kuncewicza

12:30 – inscenizacja historyczna zdobycia Ratusza

13:00 – żołnierski posiłek, piknik z udziałem wojska współczesnego i rekonstruktorów.

­

Jednocześnie Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany, Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna serdecznie zapraszają na prezentację monodramatu pt. „Melduję Tobie Polsko – Rotmistrz Pilecki”, która odbędzie się 25.07.2021 r. (niedziela) o godz. 19.00 w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego.

­

(info, grafika: ŚZŻAK O/Zamość)


Zobacz też:

Lubelscy terytorialsi wspierają Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – ZDJĘCIA

Lubelscy terytorialsi wspierają Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie