3 marca 2024

Policjanci pomogli rannemu łabędziowi [ZDJĘCIA]

Krótki pościg, schwytanie, udzielenie pomocy i opatrzenie rany, a następnie przewiezienie radiowozem do lecznicy – tak wyglądała nocna interwencja piaseckich policjantów, którzy pomogli rannemu łabędziowi.

Reklamy

Służba w policji codziennie przynosi wiele różnych wyzwań. Tym razem policjanci zmierzyli się z niesieniem pomocy nie człowiekowi, a zwierzęciu.

W poniedziałek, po godzinie 23, piaseccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Struża Kolonia, przy pasie drogowym znajduje się ranny ptak. Zwierzę znajdowało się przy ruchliwej drodze krajowej nr 12, gdzie stwarzało zagrożenie dla kierujących oraz dla siebie.

Reklamy

Czytaj: Pojazd pełen skamieniałych niespodzianek [ZDJĘCIA]

Na miejscu patrol policji zastał łabędzia, który miał widoczną ranę na skrzydle. Mundurowi ustalili weterynarza, który może udzielić pomocy rannemu zwierzęciu, jednak ten nie miał możliwości przyjechania na miejsce.

Policjanci schwytali łabędzia, co nie było prostym zadaniem, gdyż zwierzę było wystraszone i nie chciało współpracować z mundurowymi.

Następnie opatrzyli ranę na skrzydle oraz okryli kocem termicznym i przewieźli do lecznicy, gdzie łabędź otrzymał już fachową pomoc – informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

Zobacz też:

Uciekał BMW przed Policją. Uderzył w słup energetyczny [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KPP w Świdniku