25 lipca 2024

Ucieczka przed Policją zakończona dachowaniem. Za kierownicą siedział 17-latek

17-letni kierowca Volkswagena nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę około godziny 22, w powiecie opolskim.

– Policjanci z opolskiej komendy zauważyli Volkswagena, który w miejscowości Zadole nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Ponadto kierujący wykonywał manewr skrętu bez sygnalizowania go, jak również nie posiadał podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej.

Reklamy

Gdy mundurowi wydali polecenie zatrzymania się używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca Volkswagena je zlekceważył i zaczął przyspieszać.

Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą Volkswagena. Ten w trakcie ucieczki popełnił szereg kolejnych wykroczeń. W miejscowości Chruślina, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi w wyniku czego auto dachowało – informuje aspirant Katarzyna Bigos z KPP w Opolu Lubelskim.

Reklamy

– Kierowcą Volkswagena okazał się 17-latek z gminy Opole Lubelskie. Podróżował z 16-letnią koleżanką. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń.

Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Policja przypomina, że niezastosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego – świetlnych oraz dźwiękowych to przestępstwo, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też:

Hrubieszów: Zbyt mała frekwencja w referendum. Rada Powiatu nie została odwołana

Dzielnicowy z Hrubieszowa drugi w Polsce! [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Opolu Lubelskim